soundcore life q35 inceleme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Anker’ın iddialı kulaklığı nasıl bir ses performansı sunuyor? Fiyatına göre alınır mı? Soruların cevapları ve fazlası Soundcore Life Q35 inceleme yazısında.

Anker fiyat-performans odaklı olmanın yanı sıra kalitesinden ödün verilmemiş ürünleri ile dikkatleri çekiyor. Bu sebeple de kısa sürede ülkemizde kendisine pek çok sever kazandı. Daha önce en uygun fiyatlı TWS kulaklığı olan Soundcore R100’ü incelemiştik. Soundcore Life Q35 ise Anker’ın kafaüstü kulaklıklar arasındaki en tepe ürünü konumunda. Kulaklığı yakın zazmanda Tekno Safari YouTube kanalında da incelemiş, deneyimlerimizi Anker Soundcore Life Q35 inceleme videosunda aktarmıştık. Şimdi ürünü tekrar masaya yatırıyor ve teknosafari.net okurları için, deneyimlerimizi Anker Soundcore Life Q35 inceleme yazısı ile aktarıyoruz. Anker Soundcore Life Q35 inceleme yazımızı okuduktan sonra Anker Soundcore Life Q35 inceleme videomuzu izlemeyi unutmayın.

Soundcore Life Q35 Tasarım

soundcore life q35 tasarım

Bir kafaüstü kulaklık tasarlamak ile kulakiçi kulaklık tasarlamak arasında çok büyük farklılıklar var. Ergonomi farklılıkarının yanı sıra kullanılacak malzemeler de farklılık taşıyor. Daha büyük bir ürün olduğu için ağırlığı çok kolay artabiliyor. Bu da kullanım kolaylığını düşürüyor.

Soundcore Life Q35 tasarım olarak bir alt modeli olan Q30’a oldukça benziyor. Kulaklık kulağı komple çevreleyecek büyüklükte üretilmiş. Kulak pedleri ise protein deri adı verilen suni deri ile kaplı. Pedlerin içerisinde de hafızalı köpük yer alıyor. Bu üç unsur kulaklığın kulağınızın çevresinde, kulağınızı ve cildinizi rahatsız etmeden uzun süreler kullanılabilmesine imkan veriyor. Tabi ki yapay deri, sıcak havalarda bir miktar terlemeye sebep olabiliyor. Ancak deri yerine yumuşak malzeme kullanılması da kulaklığın gürültü engelleme kabiliyetlerini olumsuz etkilerdi.

Kulaklığın tepe bandı da aynı materyaller kullanılarak üretilmiş. Bandın bulunduğu iki tarafı birbirine bağlayan gövde kısmı ise fırçalanmış metal. Görsel olarak hoş durmanın yanında kulaklığın sağlamlığına da katkıda bulunuyor. Kulaklığın kaosülleri ise oldukça yumuşak bir mat plastikten imal edilmiş. Bu da kulaklığı kullanırken en çok temas edilecek yüzeylerin kalite hissiyatını arttırıyor.

Kontroller kulaklığın üzerindeki düğmelerle yapılabiliyor. Kulaklığın kutusundan şarj kablosunun yanı sıra, 3.5mm bağlantı kablosu, uçak adaptörü ve sert yapıda bir taşıma çantası çıkıyor. Kulaklığı USB-C girişi üzerinden şarj edebiliyorsunuz ve 3.5mm bağlantısı ile kablolu olarak kullanabiliyorsunuz.

Soundcore Life Q35 Ses Kalitesi

soundcore life q35 ses kalitesi

Soundcore Life Q35 hem kablolu hem de kablosuz olarak Hi-Res ses sertifikasına sahip. Hi-Res sesin yüksek derinliğe sahip olduğunu tasdik eden bir sertifika. Kulaklık bunu sağlamak için Bluetooth üzerinden alışılagelmiş SBC’den 3 kat daha fazla veri transferi sağlayan LDAC kodeğini destekliyor.

40mm çapındaki sürücüler, yeterli ses derinliğine sahip. İstenirse Soundcore uygulaması üzerinden ekolayzer ayarları yapılması da mümkün. Kulaklık ekoloayzer ayarlarına güzel şekilde dönüt veriyor. Ayarları kendiniz yapmak istemezseniz de ön tanımlı pek ayar arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca uygulaması üzerinden bulunduğunuz ortama göre gürültü engelleme ayarı yapabiliyorsunuz. Ancak burada en verimli olanın dış mekan gürültü engellemesi olduğunu söyleyelim.

Kulaklığın üzerinde NFC işareti yer almamasına rağmen NFC ile eşleştirmek mümkün. Ayrıca güzel bir özellik olarka 2 cihazla eşleştirme imkanı sunuyor. Böylece telefon ve bilgisayarınızla eşleştirip kullanabiliyorsunuz. Ancak bu iki cihazla eşleştirme yaptığınız zamanlarda LDAC kullanılamıyor.

Kulaklığın gürültü engelleme performansı iyi, ses yüksekliğinin daha yüksek olmasını isterdik. Ancak Anker yönetmeliklere uymuş ve kulaklığın sesini 100dB seviyesinin altında tutmuş. Neyse ki gürültü engelleme modu iyi çalışıyor. Soundcore Life Q35 ses kalitesi açısından, bozulmayan ve derinlikli sesi ile hemen hemen herkesi tatmin edebilecek seviyede.

Kulaklık yapay zeka destekli mikrofonlar ile donatılmış ve çağrı kalitesi açısından iddialı. Mikrofon performansını beğendik. Kulaklık 40 saat gibi iddialı bir şarj süresi de vadediyor.

Soundcore Life Q35 alınır mı?

soundcore life q35 alınır mı

Soundcore Life Q35 kampanyalarla 1800 TL civarında fiyatlara bulunabiliyor. Anker Soundcore Life Q35 alınır mı? Performansının fiyatının ötesinde olduğunu söyleyebiliriz. Ancak mikrofon önceliğini yoksa oldukça benzer performans sergileyebilen kardeşi Q30’u daha uygun fiyatlara bulabilir ve alabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir:

Soundcore R100 TWS kulaklık inceleme – Pil ömrü uzun ve ergonomik

Redmi Buds 3 Pro inceleme – Fiyat/Performans açısından iddialı

1 Yorum

  1. şuan anker life q10 kullanıyorum. bu dediğiniz donanımsal özelliklerin hepsi zaten var birtek aktif gürültü engellemesi yok ona da gerek olduğunu düşünmüyorum şarjını da azaltıyor o. Bu kulaklığımın derisi soyulmaya ve yırtılmaya başladı 2 senede. Yeni çıkan modele bakayım dedim ama pek gerek yok gibi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz