redmi buds 3 pro inceleme

Xiaomi’nin F/P eksenli alt markasının en gelişmiş TWS kulaklığı ülkemizde de satışa çıktı. Fiyatı ne kadar? Ses performansı nasıl? Detaylar Redmi Buds 3 pro inceleme yazımızda.

Xiaomi kendi ürünleriyle yeterince F/P (Fiyat/Performans) iddiasına sahip olsa da bu iddiayı Redmi, Poco gibi alt markalarla daha da ileri götürüyor. Bu yazımızda daha önce Tekno Safari YouTube kanalımızda Redmi Buds 3 Pro inceleme videosunda incelediğimiz Redmi Buds 3 Pro’nun özelliklerine bakacağız.

Redmi Buds 3 Pro tasarım

redmi buds 3 pro tasarım

Redmi Buds 3 Pro tasarım olarak ülkemizde satılmayan Google Pixel Buds’ı andırıyor. Oldukça güzel bu tasarımdan etkilenmiş olmalarısorun teşkil etmiyor. Ayrıca Redmi tasarımı güzel şekilde adapte etmiş dolayısıyla eğreti durmuyor. Kulaklıkların herbirinin üzerinde parlak yüzeyler var. Bu yüzeyler bir değerli taş gibi derinliğe sahip gözüküyor. Üzerinde ufak bir Redmi logosu yer alan kutunun altında da USB-C şarj girişi var.

Kulaklık gri ve siyah olmak üzere iki renk seçeneğine sahip. Dış yüzeyinde kullanılan mat plastik yumuşak bir dokuya sahip. Bu sebeple ucuz hissettirmiyor. Ancak çok da yumuşak olmadığı için premium da hissettirmiyor. Orta kararda bir kalitesi var diyebiliriz.

Kulaklıklar sapsız bir tasarıma sahip. Bu da bazı kulaklarda daha iyi durmasını sağlarken bazı kulaklarda sorun oluşturabiliyor. Ancak biz kullanımlarımız esnasında kulaklıkarın ergonomisini gayet iyi seviyede bulduk. Özellikle 4 farklı boyda silikon ile geliyor olması da kulağa en uygun büyüklüğü bulmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca kulaklık IPX4 sertifikasına da sahip.

Kulaklıkların her biri yaklaşık 5 gram ağırlığa sahipken kutunun ağırlığı toplamda 55 gram olarak belirtilmiş. Her bir kulaklıktaki pil kapasitesi 35mAh iken kutunun pil kapasitesi 470mAh seviyesinde. Ayrıca kulakların 0-100 şarjı 1 saat sürerken kutunun kablolu 0-100 şarj işlemi yaklaşık 150 dakika sürüyor. İlk 10 dakika ise 3 saatlik bir kullanım elde etmek mümkün. Kulaklık 28 saate varan bir pil ömrü sunuyor.

Redmi Buds 3 Pro ses kalitesi

redmi buds 3 pro ses kalitesi

Redmi Buds 3 Pro ANC yani aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip. Dolayısıyla bu özelliği kullanmak pil ömrünü etkileyecektir. Gürültü engellemenin yanında şeffaf mod özelliği de sunuluyor. Ancak hem şeffaf modun hem de gürültü engelleme modunun gelişmiş özelliklerini kontrol etmek için Xiaomi marka telefona ihtiyaç var. Gürültü engelleme modu 3 farklı yoğunluk sunarken, şeffaf modu insan seslerini arttırdığı bir farkındalık modu da sunuyor. Xiaomi telefonunuz olmasa da temel özellikleri kullanma imkanınız var. Gürültü engelleme ya da farkındalık modu çalışıyor.

Kulaklığın 9mm’lik sürücüleri var. Redmi Buds 3 Pro ses kalitesi ise iyi, özellikle ses derinliği anlamında çok derinlik sunmasa da sıkıntı çekmiyor. Ses kalitesinin gürültü engelleme özelliği açıkken fazla etkilenmiyor olması da güzel bir deneyim sunuyor. Gürültü engelleme özelliği iyi çalışıyor, ancak kulaklığın en yüksek sesi biraz az. Bu sebeple genelde gürültü engellemeye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Mikrofon açısından da başarılı bir sonuç ortaya koyan kulaklık, konuşma seslerini arka plan gürültülerinden iyi şekilde ayırıyor. Ayrıca kulaklık yakınlık sensörüne de sahip.

MIUI yazılımının en güncel sürümlerini kullanan cihazlarda AAC çözücüyü aktif etmek ya da kapatmak, çift cihaza bağlanma özelliğini açmak ya da kapatmak gibi pek çok özellik kontrolü sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca kulaklığınızdan ses çalarak bulabilmenizi sağlıyor. Ancak MIUI olmayan cihazlarda sadece kulaklıklara dokunarak yapabileceğiniz kontrolleri sağlayabiliyorsunuz.

Redmi Buds 3 Pro alınır mı?

redmi buds 3 pro alınır mı

Redmi Buds 3 Pro inceleme videosunu yayınladığımızda 699 TL olan fiyatı kampanyalarla 599 TL’ye düşebiliyordu. Ancak sonrasında kurlarda yaşanan hızlı yükseliş her ürünün fiyatını tırmandırdı. Ancak bazı ürünlerin fiyatları hala benzer seviyelerde. Xiaomi’ni sitesinde 959 TL fiyata sahip olan ürün 600 TL’ler civarına bulunabiliyor. Eğer kampanyalarla 600-650 TL bandında bulunursa alınabilir. Ancak fiyatı yükseldiği zaman farklı markalardan çok güçlü alternatifler de devreye giriyor.

Tekno Safari YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir:

Soundcore R100 TWS kulaklık inceleme – Pil ömrü uzun ve ergonomik

Samsung Galaxt S21 FE 5G tanıtıldı: İşte özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz