soundcore r100 tws kulaklık inceleme

Fiyatı ve pil ömrü ile iddialı Soundcore R100 ses performansı nasıl? Soundcore R100 alınır mı? Tüm bu soruların cevabı ve fazlası Soundcore R100 TWS kulaklık inceleme yazımızda.

Anker’ın ses çözümleri için alt markası olan Soundcore fiyat/performans odağında iddialı ürünlerle pazarda ses getirmeye devam ediyor. Soundcore kafa üstü kulaklıklardan sonra TWS kulaklık arenasında da kendisine iyi bir yer edinmeye çalışıyor. Şu ana kadar daha çok üst segment TWS kulaklıkları satışa sunan Soundcore, şimdi de fiyat/performans açısından oldukça iddialı bir modeli de Türkiye pazarında satışa sundu.

Geçtiğimiz haftalarda Tekno Safari YouTube kanalımızda Soundcore R100 TWS kulaklık inceleme videosunu paylaşmış ve kulaklığı derinlemesine incelemiştik. Şimdi de teknosafari.net okurları için ürünü tekrar masaya yatırıyor ve deneyimlerimizi Soundcore R100 TWS kulaklık inceleme yazısında sizlere aktarıyoruz. Soundcore R100 TWS kulaklık inceleme yazımızı okuduktan sonra Soundcore R100 TWS kulaklık inceleme videosunu izlemeyi unutmayın.

Soundcore R100 tasarım

soundcore r100 alınır mı

Anker Soundcore R100 tasarım açısından AirPods Pro’dan ilham almış demek pek yanlış olmaz. Bizim elimizdeki siyah rengi biraz daha farklı görünmeyi başarsa da beyaz rengi oldukça benziyor. Ancak bu kötü bir şey olmak zorunda değil. Zira AirPods Pro hoş gözüken ve ergonomik bir tasarıma sahip. Soundcore R100 ise bu iyi tasarımı alıp daha sade hale getirmiş. Kutunun üzerinde kapağını açmak için herhangi bir oyuk bulunmuyor. Ancak kapak kısmına hoş ve göze batmayan bir çıkıntı yerleştirilmiş.

Kutunun tasarımı AirPods Pro’ya benzer olsa da kulaklıkların tasarımı kendisine biraz daha has. Kulaklıklar oldukça ergonomik tasarlanmış. Kulağınızı rahatsız etmiyor. Üzerlerinde basarak müzik kontrolleri gerçekleştirebileceğiniz alanlar var. Bu alanlar dokunmatik değil doğrudan basınca duyarlı. Ayrıca kulaklıkların IPX5 sertifikası da mevcut.

Hem kutu hem de kulaklıklar için parlak plastik malzeme tercih edilmiş. Bu malzeme çizik ve parmak izi belli etmeme konusunda çok başarılı değil. Ancak kulaklık yapı kalitesi oldukça sağlam hissettiriyor. Kapağın menteşesi gevşeklik hissi vermiyor, sağlam bir yapıda. Ayrıca kapağı tutan mıknatısları da oldukça güçlü. 

Soundcore R100 ses kalitesi

soundcore r100 ses kalitesi

Soundcore R100 10 mm’lik sürücülere sahip. Bu fiyat bandındaki pek çok kulaklıkla ses karakteristiği açısından da benzerlikler taşıyor. Herhangi bir aktif gürültü engelleme özelliği bulunmayan kulaklığın pasif gürültü engellemesi iyi. Kulaklıklarda herhangi bir yakınlık sensörü yok.

Ses profili genel olarak tatmin edici. Kulaklık Soundcore’un bas geliştirici Bass Up teknolojisini destekliyor. Bu sayede bas ağırlıklı müziklerde gayet iyi iş çıkartıyor. Ancak yüksek frekanslı seslerde yani tizlerde sorun çıkabiliyor. Özellikle yüksek sesle müzik dinlemeyi seviyorsanız, %80-90 seviyelerinden sonra bazı tiz seslerde tıslama duyulabiliyor. Ancak ses seviyesi yeterlli olduğu için herkes sesini o kadar açma ihityacı hissetmeyebilir. Dolayısıyla Soundcore R100 ses kalitesi açısından kullanıcıların genelini tatmin edebilecek bir seviye sunuyor.

Çift mikrofonla donatılmış kulaklık, çağrılardaki ses netliği konusunda da gayet başarılı işler çıkartıyor.

Kulaklıkların her biri 6.5 saat kutusuyla birlikte toplamda 25 saat pil ömrü sunuyor. Kutunun altındaki USB-C girişi üzerinden 0-100 şarj ise 1,5 saat sürüyor. Ancak acil durumlar için ilk 10 dakikalık şarj ile 1 saat kullanım imkanı da sunulmuş.

Soundcore R100 alınır mı?

soundcore r100 alınır mı

Soundcore R100 uygun fiyatlı bir TWS kulaklık. Buna rağmen pek çok özelliği de bünyesinde bulunduruyor. Kurlar nedeniyle biraz zamlanmış olsa da hala alınabilecek en iyi alternatiflerden biri konumunda yer alıyor. Peki Soundcore R100 alınır mı? Anker’ın kendi mağazasında fiyat 499 TL ancak online pazar yerlerinde 399 TL civarında rahat bir şekilde bulunabiliyor. TWS kulaklık ihtiyacınızı servet ödemeden ve kalitesine güvenebileceğiniz bir ürün alarak çözmek istiyorsanız Soundcore R100 mutlaka listenizde kendisine yer bulmalı.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Oppo Enco Buds inceleme – Fiyatı küçük işlevi büyük

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz