airpods-3-tanitildi-teknosafari
Okuma Süresi
2 dakika
Apple’ın uzun yıllardır kulaklık teknolojisini sağlık sektörü ile bağlantılandırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Giyilebilir teknoloji ürünleri ile kullanıcıların beğenisini toplayan şirket, aynı zamanda onların sağlıklarına dair de yükseltmeler yapıyor. Bu teknolojilerden birisi olan AirPods hakkında gelen bilgiler ise cihazın birkaç yıl içerisinde işitme sağlığı özelliği sunabileceği yönünde.
Apple’ın 2014 yılına kadar olan patentleri incelendiğinde, aslında şirketin sağlık teknolojilerine dair de çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkıyor. Bu patentlerden birisi, Apple kulaklıklarının kullanıcıların kalp atış hızlarından sıcaklıklarına kadar bazı durumlarının izlenmesini içeriyor. Aynı şekilde ortaya atılan bazı iddialara göre ise yine firmanın çok satan kulaklığı AirPods’un önümüzdeki birkaç yıl içerisinde işitme cihazı olarak da kullanılabileceği düşünülüyor. İşte detaylar!

Kulaklığınız İşitme Cihazınız Olabilir

Giyilebilir teknoloji ürünleri ile de kullanıcıların beğenisini toplayan ve en çok talep edilen markalardan birisi olan Apple’ın, son zamanlarda çok satan kulaklığı AirPods’u hakkında önemli bir iddia söz konusu. buna göre AirPods, önümüzdeki yıllarda sağlık özellikleri ile donatılabilir ve bir işitme cihazı olarak da kullanılabilir. Bu iddiayla birlikte Apple yine önemli bir teknolojik ilerleme için adım atmış oluyor. Uzun süre kullanılabilen şarj özelliği, kulakta duruş avantajı gibi özellikleriyle gelecekte sağlık özelliği kazanabilecek olan AirPods ve AirPods Pro’nun, birkaç yıla kadar işitme sağlığı için kullanılabileceği düşünülüyor. Bloomberg’te bir bültende Mark Gurman Apple’ın AirPods serisi hakkında; şirketin “önümüzdeki bir ya da iki yıl içinde bir sağlık aracı haline getirmek” için yükseltmeler yapacağına inandığını söyledi. Ve tabii ki bu yükseltmelerin cihazı bir işitme cihazına dönüştüreceği yönünde olacağı öngörülüyor.

Apple, bu konuda uzun bir süredir çalışıyor

Her ne kadar Airpods’un bir işitme cihazı olması yönünde FDA tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Apple’ın bu konuda çalışma yürüttüğü artık bilinen bir gerçek. Hatta şirketin patent ve patent başvuruları bundan çok daha öncelere dayanıyor. Yani Apple aslında giydirilebilir teknolojilerinin sağlık amaçlı kullanılması yönünde uzun yılardır çalışma yürütüyor. Dahası, AirPods’un kullanıcının kalp atış hızını, sıcaklığını ve terlemesini izlemeyi düşündüğü de gelen bilgiler arasında.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz