Apple AirTag Türkiye Fiyatı

Apple, kısa bir süre önce Cupertino’dan canlı olarak gerçekleştirdiği ‘Spring Loaded’ etkinliğinde tanıtılan ‘AirTag’ konum takip cihazını Türkiye’de satışa sundu. Yaşanan gelişme sonrası, Apple ‘AirTag’in ve ‘AirTag’ aksesuarlarının Türkiye fiyatı da belli olmuş oldu.  

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 20 Nisan’da Cupertino’dan canlı olarak gerçekleştirdiği ‘Spring Loaded’ etkinliğinde bir dizi yeni ürün ve hizmetini tanıtmıştı. Türkçe’ye ‘Baharı Getirdik’ şeklinde çevrilen etkinlikte; iPhone 12’nin mor renk seçeneği, AirTag konum takip cihazı, yeni nesil Apple TV 4K, ‘M1’ işlemcili ilk iMac, şirketin ‘podcast’ abonelik hizmeti ve 2021 model iPad Pro görücüye çıkarılmıştı. Şirket, etkinlikten kısa bir süre sonra yeni nesil ‘iMac’ ve ‘Apple TV 4K’yı resmi Türkiye satış sayfasına eklemişti. 24 inç ekran boyutuna sahip yeni iMac modelleri, 14 bin 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulurken Apple TV 4K, 2 bin 99 liradan başlayan bir fiyat etiketiyle gelmişti. Apple AirTag konum takip cihazı ve yeni iPad Pro’nun Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyordu.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; Apple, uzun süredir merakla beklenen ‘AirTag’ konum takip cihazı ve ‘AirTag’ aksesuarlarını da resmi Türkiye satış sitesine ekledi. Bu gelişmeyle beraber yerel pazarda satışa sunulan ürünün Türkiye fiyatı da belli oldu. ‘Spring Loaded’ etkinliğinde tanıtılan ürünün tanesi, 299 liralık bir fiyat etiketiyle geldi. Tüketicilerin, ‘AirTag’in 4’lü paketini ise 999 lira karşılığında satın alabileceği ifade edildi. 

İşte AirTag konum takip cihazının Türkiye fiyatı! 

AirTag Türkiye Fiyatı

AirTag konum takip cihazının Türkiye fiyatı şu şekilde: 

  • Tekli AirTag: 299 TL 
  • AirTag 4’lü paket: 999 TL 

İşte AirTag aksesuarları için belirlenen Türkiye fiyatları! 

AirTag Aksesuarları

AirTag aksesuarları için belirlenen Türkiye fiyatları ise şu şekilde:  

  • AirTag Deri Anahtarlık (Klasik Kahve, Kırmızı, Baltık Mavisi): 399 TL 
  • AirTag Deri Loop (Klasik Kahve, Kırmızı): 449 TL 
  • AirTag Loop (Ayçiçeği, Elektrik Turuncusu, Koyu Lacivert, Beyaz): 329 TL 
  • AirTag Hermes Anahtarlık (Turuncu, Bleu Indigo, Fauve): 3.499 TL 
  • AirTag Hermes Çanta Aksesuarı (Turuncu, Bleu Indigo, Fauve): 2.999 TL 
  • AirTag Hermes Bavul Etiketi (Fauve): 4.499 TL 

AirTag nedir? 

AirTag Nedir

Peki AirTag nedir? Apple tarafından düzenlenen ‘Spring Loaded’ etkinliğinde tanıtılan ‘AirTag’, temel olarak bir konum takip cihazı olma niteliği taşıyor. Gücünü ‘U1’ işlemciden alan cihaz, diğer konum takip işlevi gören ürün ve hizmetlere kıyasla çok daha kararlı ve doğru bir konum takibi yapmayı vadediyor. Apple’ın ‘Find My (Bul)’ uygulaması ile uyumlu bir biçimde çalışan AirTag ile kullanıcılar, kaybolmasını istemedikleri eşyaların yerini kolaylıkla bulabiliyor. 

Oldukça küçük bir boyutta gelen AirTag’ler, daire şeklindeki tasarımı ile dikkat çekiyor. İç kısmı mat gri olan cihazın, dış kısmında ise gümüş renk öne çıkıyor. Küçüklüğü ve tasarımı sayesinde anahtarlıktan bavula pek çok eşyada kullanılabilen cihazın, sadece eşyaların konumunu takip ettiği ifade ediliyor. Ürün, takılı olduğu eşyanın yerini tam olarak belirleyebiliyor ve sesli uyarılarla kullanıcıları uyarıyor.   

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yeni M1 İşlemcili iMac ve Apple TV 4K’nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu! 

Apple 2021 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı: iPhone, Mac ve iPad Geliri Dudak Uçuklattı

Apple M2 İşlemci Seri Üretime Girdi: Yeni MacBook’larla Gelmesi Bekleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz