Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

2020 yılında yayınlanan ancak pandeminin pik yaptığı şubat ayı dönemlerinde tüm dünyada konuşulan Clubhouse ’un Android uygulaması için beta testleri başladı. Uzun zamandır Android’e gelmesi beklenen platform yakın zamanda hem iOS hem de Android ekosisteminde kullanılabilecek. 

Tüm dünyayı kasıp kavuran sesle iletişim kurulan Clubhouse uygulaması halihazırda şu an sadece iOS kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. Uygulamanın sadece iOS ekosisteminde olması, platforma sadece davetiyeyle girilebilmesi ile beraber insanları daha da meraklandıran uygulamanın uzun zamandır Android ekosistemine de gelmesi bekleniyordu. 

Uygulamanın geliştirici ekibi daha önce yaptığı açıklamalarda da, Clubhouse’un Android ekosistemine de geleceğini ve çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtilmişti. Şimdi ise, Clubhouse Android sürümü için yeni bir gelişme yaşandı. Clubhouse’un internet sitesinde yayınlanan bir blog gönderisinde uygulamanın Android sürümünün beta testlerinin başladığı bilgisi edinildi. 

Clubhouse’un paylaştığı blog yazısında, halihazırda kullanılan iOS sürümü için bazı değişikliklere gidildiği de aktarıldı. Bunun yanı sıra Android uygulamasının beta sürümü için birkaç test kullanıcısına sunulduğu aktarıldı. Clubhouse, önümüzdeki haftalarda daha fazla Android kullanıcısına ulaşmaya planladığını da belirtti. 

Clubhouse Android versiyonu beta testlerine başladı

Clubhouse’un Android mobil sürümü için beta testlerinin başladığı ve önümüzdeki haftalarda da daha geniş bir Android kitlesine erişim sağlayacağı söylense de, Clubhouse Android versiyonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında net bir tarih paylaşılmadı. Ancak şirketin elini çabuk tutmaya niyetli olduğu biliniyor. Çünkü Clubhouse’un bu derece büyük bir patlama yaşatması pek çok platformu da harekete geçirmişti. Bu bağlamda Facebook, Hotline isimli Clubhouse benzeri bir uygulamanın geliştirmesine başladı bile. Twitter ise, bünyesine Spaces özelliği ekleyerek kullanıcıların ‘sesli odalar’da etkileşim kurmasına imkan tanıdı. TikTok’un çatı şirketi ByteDance’ın da Clubhouse benzeri bir uygulama geliştirdiği de biliniyor. 

Tüm bu rakipler göz önüne alındığında, uygulamanın geliştirici ekibinin elini hızlı tutacağı ve Clubhouse Android versiyonunun hazır olduğunda kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor. Beta testlerine başlanan uygulamanın yaz aylarında Android ekosistemine geleceği de tahminler arasında yer alıyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Reddit, ‘Reddit Talk’ İsimli Clubhouse Benzeri Bir Özellik Test Ediyor 

İddialara Göre Twitter, Clubhouse Uygulamasını Satın Almak İstiyor!

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz