Mercedes Benz sesli asistanı, Tesla hakkında sorulan soruya eğlenceli ve zekice bir yanıt verdi. 

Bir Mercedes Benz kullanıcısı, aracın sesli asistanına, elektrikli ve otonom araç şirketi Tesla hakkında bir soru sordu. Mercedes Benz MBUX’e yani sesli asistana, tesla ile ilgili ne düşündüğü sorulunca beklenmedik bir yanıt alındı. Mercedes Benz sesli asistanı, soruyu dinledikten bir müddet sonra dahiyane bir yanıt verdi. 

Mercedes Benz sürücüsü, “Hey Mercedes, Tesla hakkında ne düşünüyorsun?” deyince; otomobilin sesli asistanı soruya: “Seninle aynı, aksi halde burada oturmazdın.” yanıtını verdi. 

Mercedes Benz sesli asistanı ve Tesla sorusu:

Mercedes Benz sesli asistanının Tesla hakkındaki soruya verdiği cevap, basit olmamakla birlikte oldukça zekiceydi. 

TikTok’ta da paylaşılan video bu sayede kısa sürede popüler oldu. Otomobilin sesli asistanının cevabı ise akıllara cevap olarak nasıl bunu söyleyebildiği sorusunu getirdi. Muhtemelen geliştiriciler, ses asistanını farklı kışkırtıcı sorular sorarak test ediyor ve bazılarına eğlenceli ve gururlu bir şekilde cevap vermeyi öğretiyorlar.

TikTok’ta yayınlanarak daha da yayılan bu videodaki araç, ilk nesil MBUX sistemli bir Mercedes. Şirketin amiral gemisi modelleri olan S-Serisi ve EQS ise çok daha gelişmiş ve güçlü bir bilgi-eğlence sistemiyle geliyor. Bu bağlamda otomobil üreticisinin amiral gemisi serilerinde yer alan  MBUX Hyperscreen, boyutunun yanı sıra, yetenekleriyle de oldukça dikkat çekiyor. Söz konusu elektronik sistem kendi kendine öğrenebiliyor, jestleri tanıyabiliyor ve hatta kullanıcının isteklerini de tahmin edebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Tesla, Otopilot Modunda Kaza Yaptı: İki Kişi Hayatını Kaybetti

Otopilot Kodlarının Çalındığı Gerekçesiyle Açılan Davada, Eski Bir Tesla Mühendisi Suçlamaları Kabul Etti  

Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi, Türkiye’de Satışa Sunuldu! 

Tesla Model S Kazası, Kripto Para Yönetmeliği, Apple Spring Loaded | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz