Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Donanım Apple, Giriş Seviyesi MacBook Pro'ların RAM Artırma Fiyatlarını İki Katına Çıkardı

Apple, Giriş Seviyesi MacBook Pro’ların RAM Artırma Fiyatlarını İki Katına Çıkardı

Apple, giriş seviyesi MacBook Pro ’ların RAM geliştirme fiyatlarını dünya çapında iki katına çıkardı.

Marka değerine güvenen ve yüksek fiyat politikasıyla hareket eden Apple, beklenmeyen bir zam uygulamasına giderek, MacBook Pro’ların RAM fiyatlarını tam iki katına çıkardı. Apple’ın politikası gereği her daim yüksek fiyat kategorisinde yer alan MacBook Pro’lar da bulunuyor. Apple giriş seviyesi MacBook Pro almak isteyenleri üzecek bir hamlede bulundu. Başlangıç seviyesi MacBook Pro’ların RAM kapasitesini artırmak isteyenler artık eskiye oranla iki kat daha fazla para ödemek zorunda kalacak.  

Apple giriş seviyesi MacBook Pro ‘ların RAM geliştirme fiyatlarını ikiye katladı

blank

13 inçlik MacBook Pro’larda bulunan RAM’lerin 8 GB’dan 16 GB’a çıkarılması için Apple müşterilerine sitesinde bir opsiyon sunuyordu. Firmanın yaptığı zamla birlikte RAM geliştirme fiyatları, ABD’de 100 dolardan 200 dolara, Birleşik Krallık’ta 100 sterlinden 200 sterline, Almanya’da da 125 Euro’dan 250 Euro’ya çıktı.

Tüm dünyada iki kat artan fiyatların değişimi elbette ki Türkiye için de geçerli olacak. Daha önce RAM geliştirme ücreti 800 TL iken, artık RAM’i artırmak isteyen Türkiye kullanıcılarının 1.600 TL’yi gözden çıkarması gerekecek. Apple’ın izlediği fiyat artırma politikasında şu an için diğer özellikler etkilenmedi. Ancak, bu büyük zamdan sonra tüketicilerin korkusu bir miktar artmışa benziyor. 

Apple neden RAM geliştirme fiyatlarını iki katına çıkardı?

Apple, henüz yaptığı önemli fiyat artışı için resmi bir açıklamada bulunmadı. Haliyle neden bu kadar yüksek bir zam yapıldığı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Ancak Apple genelde ürünlerine piyasa koşulları göz önüne alınarak fiyat artışı gerçekleştiriyor. Koronavirüs salgını sebebiyle artış gerçekleşmesi normal, ancak kimse iki kat artışı beklemiyordu. 

Şirket, şu an için 8. nesil işlemci kullanan ve biraz daha büyük bir çipe sahip olan başlangıç seviyesi MacBook Pro’ya Magic Keyboard gibi yeni özellikler eklemiş ve ürünü güncellemişti. 

Apple’ın böylesine yüksek bir artışı yapmasının iki sebebi olduğu düşünülüyor. İlki elbette ki tüm dünyayı etkisi altına alan ve tedarikte önemli sıkıntılar yaşatarak maliyetleri artıran koronavirüs salgını. 

Bir diğeri ise, Apple’ın müşterilerini fiyat artışı ile normalde daha fazla para ödenmesi gereken modellere itme düşüncesi olarak yer alıyor. 

Apple, şu an için diğer modellerinde bir fiyat artışı gerçekleştirmedi, bakalım ilerleyen günlerde Apple tarafında neler olacak.

İlginizi Çekebilir:

Apple’ın iPhone 12 ile USB Type-C Girişine Geçeceği Söyleniyor

Apple, AirPods Pro Üretim Ağının Bir Kısmını Çin’den Vietnam ‘a Taşıdı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

James Dyson, Tarım ve Teknoloji Arasındaki İlişkinin Geleceği ile İlgili Konuştu 

Dyson’ın kurucusu James Dyson, tarım ve teknoloji alanları arasındaki ilişkinin geleceği ile ilgili The Times’a konuştu. Açıklamalarında çocukluğunun tarım alanlarına yakın bir bölgede geçtiğinin altını çizen Dyson, 2013 yılından bu...

Telefonların Eskimediği ilk Apple Event, CoD Trabzon, Amazon Prime Türkiye – DigiToll #33 Yayında!

Tekno Safari editörlerinin haftanın öne çıkan haberlerini ve dijital dünyada en çok konuşulan konuları derlediği DigiToll’ün 33. bölümü, “Tekno Safari” YouTube kanalında yayınlandı. Her Pazar izleyicisiyle buluşan teknoloji haber...

Project Cars 3 Oyununun 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project Cars 3 yakın bir zaman içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Project Cars 3 oyununa 1.4 güncellemesi geldi ve yama notları...

İstanbul Valiliği Açıkladı: Kamu Kurumlarına HES Kodu ile Girilecek

İstanbul Valiliği ’nin bugün yapmış olduğu açıklamaya göre, kamu kurumlarına girişte 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren HES kodunun zorunlu olacağı bilgisi paylaşıldı. İstanbul Valiliği...

Crysis Remastered, Denuvo Koruma Teknolojisini Kullanıyor

Crytek tarafından geliştirilen Crysis Remastered yayınlandı. Crysis Remastered ‘in Denuvo koruma teknolojisini kullandığı belirtildi. Crysis Remastered, PC platformu için Epic Games Store üzerinden oyun-severlerin beğenisine...