Apple Kablosuz Kulaklık 2020
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Counterpoint Research’ verilerine göre; Apple, kablosuz kulaklık pazarında 2020 yılını lider kapattı. Şirketin, yıl genelinde pazardan yüzde 29’luk bir pazar payı aldığı ifade edildi. Listenin ilk 5 sırasında; Apple’ı sırasıyla Xiaomi, Samsung, JBL ve QCY takip etti.  

Counterpoint Research’ isimli analiz şirketi, geçen yıla ilişkin kablosuz kulaklık pazarı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Apple, kablosuz kulaklık pazarında 2020 yılını lider kapattı. Şirketin, yıl genelinde pazardan yüzde 29’luk bir pazar payı elde ettiği ifade edildi. Listenin ilk 5 sırasında; Apple’ı sırasıyla yüzde 13’lük bir pazar payıyla Xiaomi, yüzde 5’lik bir pazar payıyla Samsung ve JBL ve yüzde 3’lük bir pazar payıyla QCY takip etti. JLAB ve Jabra, yüzde 3’lük bir pazar payıyla altıncı ve yedinci sıraya otururken Sony, EDIFIER ve realme, 2020 yılı genelinde kablosuz kulaklık pazarından yüzde 2’lik bir pazar payı elde ederek listenin son üç sırasına yerleşti.  

Apple Kablosuz Kulaklık 2020

Diğer yandan; açıklanan veriler, 2020 yılında toplamda 238 milyon kablosuz kulaklık satışı yapıldığına işaret etti. En çok ilgiyi Apple ürünlerinin gördüğü pazarda, kablosuz kulaklık satışları özellikle geçen yılın üçüncü çeyreğinde hızla artış gösterdi. Yıl içerisinde, kablosuz kulaklık sevkiyatında yüzde 83’lük bir artış görüldüğü belirtildi. ‘Counterpoint Research’ analisti Liz Lee, konuya ilişkin açıklamasında “Cihazlardan ‘jack’ girişi ve kutularından kulaklıkları çıkarma eğilimi, ‘TWS (Gerçek Kablosuz Kulaklık)’ segmentinin büyümesi için büyük bir itici güç haline geliyor. Ayrıca, mobil medya tüketiminin artmaya devam etmesine yardımcı olarak TWS’yi bir sonraki olmazsa olmaz aksesuar haline getiriyor” ifadelerine yer verdi.  

Giyilebilir teknolojiler pazarı verileri, 2020 yılında kablosuz kulaklıkların ilk sıraya oturduğunu gösterdi

Giyilebilir Teknolojiler Pazarı 2020

Giyilebilir teknolojiler pazarı verilerine bakıldığında ise 2020 yılında; ilk sıraya oturan kablosuz kulaklıkları, akıllı bileklik ve akıllı saatler takip etti. Kablosuz kulaklıklar, pazardan yüzde 52 oranında bir pay alırken akıllı bileklik ve akıllı saatler, yüzde 41’lik bir pazar payı ile ikinci sıraya yerleşti. Akıllı saatlerde, yılın son döneminde oldukça fazla büyüme görüldüğü ifade edildi. Analist Sujeong Lim; sağlık ve zindeliğe artan ilgi, ekonominin normalleşmesi ve akıllı saat fiyatlarında yaşanan düşüşlerin pazardaki büyümeyi daha da artıracağına işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Realme, Kablosuz Kulaklık ve İki Akıllı Saatini Tanıttı

Honor, ‘Choice Moecen’ Kablosuz Kulaklık Modelini Satışa Sundu 

LG, Yeni ‘Tone Free HBS-FN7′ Kablosuz Kulaklık Modelini Tanıttı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz