Ana Sayfa Teknoloji LG, Yeni ‘Tone Free HBS-FN7′ Kablosuz Kulaklık Modelini Tanıttı 

LG, Yeni ‘Tone Free HBS-FN7′ Kablosuz Kulaklık Modelini Tanıttı 

0
1530
LG Tone Free HBS-FN7 Kulaklık

LG, yeni ‘Tone Free HBS-FN7′ kablosuz kulaklık modelini görücüye çıkardı. ‘Aktif Gürültü Önleme (ANC)’ özelliği ve hijyenik UVnano şarj kutusuna sahip cihazın; dördüncü çeyrekten itibaren Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’nın önemli pazarlarında satışa sunulacağı ifade edildi.  

LG, ‘Tone Free serisine eklemeye hazırlandığı yeni ‘HBS-FN7’ kablosuz kulaklık modelini görücüye çıkardı. Cihazın; LG ‘HBS-FN6’nın sezgisel kullanıcı deneyimi, kulak için konforlu bir biçimde oturması, gürültü yalıtım performansı, Meridian teknolojisine sahip birinci sınıf ses kalitesi, hijyenik UVnano şarj kutusu gibi avantajlarının yanı sıra, Aktif Gürültü Önleme (ANC)’ özelliğine de sahip olduğu ifade edildi. Model, 26 Ekim itibarıyla Güney Kore pazarında piyasaya sürüldü. Şirket; yeni kablosuz kulaklık modelinin, dördüncü çeyrekte itibaren Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’nın önemli pazarlarında da satışa sunulacağına işaret etti.  

Aktarılan diğer detaylara göre; ‘ANC’ye sahip birçok gerçek kablosuz kulaklık, ‘ANC’ kapatıldığında harici sesleri engelleme konusunda yeterli bir iş çıkaramıyor. ‘LG Tone Free FN7’nin ise LG Tone Free FN6’nın etkili pasif gürültü yalıtımı üzerine inşa edildiği ifade ediliyor. Cihazın her bir kulaklığında, tüm yönlerden gelen ses dalgalarını izleyen üç mikrofon yer alıyor. Böylece kulaklık, harici sesleri etkisiz hale getirebiliyor. 

Bununla birlikte, patentli kıvrımlı Vortex Ribs’ tasarımına sahip ayarlanabilir kulak jelleri de dış gürültü sızıntısını en aza indirmek için daha sıkı bir kulak içi sızdırmazlık sağlıyorANC etkinleştirildiğinde; çevresel gürültüler, artık neredeyse tamamen etkisiz hale getirilebiliyor ve her nota ve ses daha da netleştiriliyor. Bu da kullanıcıların, ses düzeyini maksimum seviyeye çıkarmadan ve ayrıntıları kaybetmeden daha doğal bir ses performansıyla dinleme deneyimi yaşamasını mümkün kılıyor 

LG ‘Tone Free FN7’ ile birlikte gelen ‘UVnano’ şarj kutusu, bakterilerin yüzde 99.9’unu öldürüyor

LG Tone Free FN7

Diğer yandan; tüm “LG Tone Free” kulaklıkları gibi, ‘HBS-FN7’nin de ünlü İngiliz ses teknolojisi şirketi ‘Meridian Audio’nun teknolojisine sahip olduğu belirtiliyor. Meridian’ın 25 yılı aşkın bir süredir üzerine çalıştığı Dijital Sinyal İşleme” teknolojisi ile güçlendirilen kulaklık, gerçek hoparlörleri dinleme deneyimini simüle ederken aynı zamanda saf netlikte vokaller sunarak dinleyiciyi tamamen içine çeken gerçekçi bir ses sahnesi yaratabiliyor. Hem Android hem de iOS cihazlar için mevcut olan LG Tone Free uygulamasıyla erişilebilen Meridian’ın EQ ses ayarları, dört özelleştirilmiş ön ayar aracılığıyla yüksek bir dinleme deneyimi sağlıyor. 

LG ‘Tone Free FN7’ ayrıca; ilk olarak ‘LG Tone Free FN6’ ile sunulan ‘UVnano’ şarj kutusunu da içeriyor. Ultraviyole ışık kullanan kutu, kulaklığın iç ağındaki E. Coli ve S. Aureus bakterilerinin yüzde 99.9‘unu ortadan kaldırarak kullanıcının kulaklarını daha temiz tutmaya yardımcı oluyor. Model için yeni olan noktanın ise kutunun üst kısmındaki LED aydınlatma ile şarj seviyesini ve UVnano durumunu izleme kolaylığı olduğu ifade ediliyor. 

LG ‘Tone Free HBS-FN7’ Özellikleri

LG Tone FreeLG Tone Free HBS-FN7 Özellikleri HBS-FN7 Kablosuz Kulaklık

LG ‘Tone Free HBS-FN7’ kablosuz kulaklık modelinin öne çıkan özellikleri ise şu şekilde:

 • Earbud Boyutu: 16.2 x 32.7 x 26.8 mm 
 • Şarj Kutusu Boyutu: 54.5 x 54.5 x 27.6 mm 
 • Earbud Boyutu: 16.2 x 32.7 x 26.9 mm 
 • Pil Kapasitesi: 
 1. Earbuds: 55 mAh x 2 
 2. Kutu: 390 mAh 
 • Hızlı Şarj Süresi: 1 saat için 5 dakika kullanım ömrü 
 • Pil Ömrü: 
 1. Dinleme: ‘ANC’ kapalı ise 7 saat, ‘ANC’ açık ise 5 saat 
 2. Earbuds + Kutu: ‘ANC’ kapalı ise 21 saat, ‘ANC’ açık ise 15 saat  
 • Bağlantı: Bluetooth 5.1 (Tek cihazla bağlantı imkanı) 
 • Hoparlör: 2 adet Layered Dynamic 
 • Mikrofon: 2 dış, 1 iç mikrofon 
 • Uyumluluk: Android / iOS 
 • Bluetooth Audio Codec: SBC / AAC 
 • Renkler: Stylish Black / Modern White 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yeni LG Tone Kablosuz Kulaklık, Şarj Olurken Mikropları Yok Ediyor!  

Teknoloji Tutkunları İçin; En İyi Bluetooth Kulaklıklar

Huawei Kablosuz Kulaklık FreeBuds Pro İnceleme – Alınır mı? Farkı ne? (Video) 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz