Honor Google Desteği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kısa bir süre önce Huawei çatısı altından ayrılan Honor, cihazlarına tekrar Google servisleri desteği eklemeye hazırlanıyor. Çin merkezli teknoloji devinin, kısa bir süre içerisinde Google hizmetlerine erişim sağlayabilen yeni bir akıllı telefon serisini kullanıcı beğenisine sunacağı ifade ediliyor. 

Kısa bir süre önce şirketin ABD ambargosuna bağlı yaşadığı tedarik sorunları nedeniyle Huawei çatısı altından ayrılan Honor, cihazlarına tekrar Google desteği eklemeye hazırlanıyor. Çin merkezli teknoloji devinin, bu yılın ilkbahar aylarında Google hizmetlerine erişim sağlayabilen yeni bir akıllı telefon serisini kullanıcı beğenisine sunacağı ifade ediliyor. Bununla birlikte; şirketin, ABD merkezli şirketlerden donanım ekipmanları ve yedek parça tedariki de yapmaya başlayacağı belirtiliyor.  

Aktarılan iddialara göre; Honor, konuya ilişkin olarak Qualcomm ile görüşmeler yürütüyor. Çin merkezli teknoloji devinin, Qualcomm’dan 5G destekli mobil işlemci tedarik edeceği dile getiriliyor. Şirketin, halihazırda akıllı telefonlarında ‘Huawei AppGallery’ uygulama servislerini kullandığı da biliniyor. Yakın zamanda tanıtılacak yeni akıllı telefon modellerinde ise ‘AppGallery’nin, yerini ‘Google Play Store’a bırakması bekleniyor. Fakat Huawei uygulama mağazasının, daha önce satışa sunulan modellerde kullanılmaya devam edeceği ifade ediliyor. Bu da söz konusu cihazların, tekrar Google desteği almayacağı anlamına geliyor. 

Honor ve Google genel merkezinden, henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi

Honor Google

Diğer yandan; Honor ve Google genel merkezinden, henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. ABD yönetiminin Huawei’nin Çin hükumetine veri sızdırdığı ve Çin ordusuyla iş birliği yaptığı iddiasıyla şirketi kara listeye alması sonrası; Google, birçok Huawei cihazdan hizmetlerine ilişkin desteği kesmişti. Çin merkezli teknoloji devinin, bu süreçte tedarik zinciri de önemli oranda kırılmıştı. Honor da ‘Huawei’ çatısı altında olduğu için söz konusu ambargo ve yasaklardan ciddi oranda etkileniyordu. Fakat yaşanan tedarik sorunlarıyla birçok ürününün üretimini durdurmak zorunda kalan HuaweiHonor’u da resmi olarak sattığını açıklamıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

Honor, ‘MagicBook Pro 2021’ Dizüstü Bilgisayar ve ‘Band 6’ Akıllı Bilekliği Tanıttı!

Honor CEO’su, Honor’un Huawei Ayrılığının Ardından Akıllı Telefon Üretimine Devam Edeceğini Açıkladı

Huawei, Resmi Olarak Honor’u Sattığını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz