apple kişisel erişim noktası
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple, iPhone’larda yaşanan Kişisel Erişim Noktası özelliğiyle ilgili bir hata olduğunu kabul etti. Kullanıcıların iPhone’ları Wi-Fi erişim noktasına çevirmelerine olanak sağlayan özelliğin probleminin kısa süre sonra yayınlanacak güncelleme ile çözüleceği düşünülüyor.

Cupertiolu şirket Apple’ın, kullanıcıların iPhone’larını bir Wi-Fi noktasına çevirmeye olanak sağlayan Kişisel Erişim Noktası özelliği birçok iPhone kullanıcısı tarafından seviliyor ve kullanılıyor. Küresel çapta bir krize neden olan koronavirüs salgınının tüm dünyaya yayılmasının ardından internette yaşanan hız kaybı vb. durumlar sebebiyle birçok insan Apple’ın söz konusu özelliğini bugünlerde daha sık kullanmaya başladı. Neredeyse tüm ülkelerin duyurduğu evde kalma çağrısı sebebiyle internetin yavaşladığı bu dönemde, bazı iPhone kullanıcıları evlerinde yaşanan internet sorununu Apple ’ın Kişisel Erişim Noktası özelliğini kullanarak gidermeye çalışıyor.

Dünya olarak zorlu ve sıkıntılı süreçlerden geçtiğimiz bugünlerde MacRumors’un aktardığı bilgilere göre, iPhone kullanıcıları Kişisel Erişim Noktası özelliği ile alakalı bazı sorunlar yaşıyor. Kişisel Erişim Noktası özelliğinin bilgisayarlarda sürekli bağlantının kopmasına neden olan sorun, kullanıcıların problem yaşamasına neden oluyor. Bilgisayarlarının erişim noktasına bağlanamadığını veya bağlantının sürekli olarak koptuğunu bildiren kullanıcılar, Apple’ın söz konusu sorunu bir an önce çözmesini istiyor. 

apple kişisel erişim noktası sorunuKullanıcıların yaşadığı bağlantı sorunu için ise Apple, ilgili yetkili servislerine konu hakkında bilgilendirme yaptı. Şirket kullanıcılara sorun yaşandığında, Kişisel Erişim Noktası özelliğinin kapatılıp tekrar açılmasını önerdi. Apple’ın yaşanan internet bağlantısı probleminin çözümü için bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı şu an için bilinmiyor. Ancak şirketin 24 Mart’ta iOS 13.4 sürümünü kullanıcıya sunacağı biliniyor. Kişisel Erişim Noktası özelliğinde yaşanan bağlantı sorunu için Apple’ın yeni güncellemede değişiklik yapacağı düşünülse de şirket tarafından yapılan bir açıklama olmadığı için sorunun çözümü için yeni iOS güncellemesini bekleyip göreceğiz. 

Apple’ın beklenen yeni güncellemesinde; yeni Memoji ve Animoji çıkartmaları ile tekrar tasarlanmış bir Mail uygulaması göreceğiz. Şirket ayrıca iCloud Klasör Paylaşımı için de bir dizi iyileştirme gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra iOS 13.4 güncellemesinde elbette ki hata düzeltmeleri, performans geliştirmeleri ve güvenlik güncellemeleri de kullanıcıyla buluşacak.

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

Türkiye ve Dünyada Koronavirüs Salgını Son Durum