BluTV Netflix Zammı

BluTV CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ, resmi Twitter hesabı üzerinden abonelik ücretlerinde yüzde 50’yi bulan Netflix zammı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında “26,99’lar… 54,99’lar… vay vay” ifadelerini kullanan platform CEO’su, BluTV’de aylık abonelik ücretinin taksit seçeneğiyle 9.90 TL olduğuna işaret etti.  

Dijital yayın devi Netflix, kısa bir süre önce Türkiye’deki abonelik ücretlerinde yüzde 50’ye varan zamlar yaptı. Yapılan fiyat güncellemesiyle; ‘Temel’, ‘Standart’ ve ‘Özel’ abonelik fiyatlarına, yüzde 34 ile yüzde 50 aralığında bir oranda zam yapıldığı ifade edildi. Bunun üzerine Netflix, özellikle sosyal medya platformlarında eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Birçok kullanıcı yapılan yüksek zam nedeniyle, platformu eleştirdi. Yaşanan gelişme sonrası, Netflix zammı ile ilgili bir açıklama da BluTV CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ’dan geldi. Yalçındağ, Netflix uygulamasından aldığı bir ekran görüntüsüne yer verdiği paylaşımında “26,99’lar… 54,99’lar… vay vay” ifadelerini kullandı.  

Platform CEO’su, daha sonra bu paylaşıma bağlı olarak BluTV ücretlerinden bahsettiği bir paylaşım daha yaptı. Paylaşımda, bu kez Bizde yıllık alırsanız aylık (taksit seçeneği ile) 9,90″ ifadeleri kullanıldı.  

Netflix zammı sonrası, en uygun fiyatlı ‘Temel’ abonelik ücreti 26.99 TL’ye yükseldi 

Netflix Zammı

Diğer yandan yapılan Netflix zammı sonrası, en uygun fiyatlı ‘Temel’ abonelik ücreti 26.99 TL’ye yükseldi. ‘Standart’ abonelik ücretinin 40.99 TL’ye, ‘Özel’ abonelik ücretinin 54.99 TL’ye çıktığının da altı çizildi. Dijital yayın devi, zam ile ilgili açıklamasında “Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da artırmak için üyelik ücretlerini güncelliyoruz” ifadelerine yer vermişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix Türkiye Üyelik Fiyatlarına Zam Yaptı: Yüzde 30 ile Yüzde 50

Netflix, Android Cihazlarda Zaman Ayarlı Otomatik Kapanma Özelliğini Test Ediyor 

Netflix, Platforma ‘AirPods Pro’lar İçin Uzamsal Ses Desteği Eklemeye Hazırlanıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz