Apple’ın 2019 yılının sonunda tanıttığı dijital yayın platformu Apple TV+’ın Metro-GoldwynMayer şirketi ile anlaşmaya çalıştığı hakkında söylentiler ortaya atıldı. 

Dijital yayın platformları yapımcılıklarını üstlendikleri orijinal içeriklerinin dışında yapım ve dağıtım şirketleriyle de anlaşarak arşivlerini genişletmek istiyorlar. Netflix bu anlaşmalar ile birçok efsaneleşmiş film ve dizi serilerinin yayın haklarını satın almış durumda. Aynı yöntemi dijital yayın platformu pazarına yeni giriş yapan Apple TV+’da gerçekleştirecek. CNBC’nin haberine göre Apple, MGM (Metro-GoldwynMayer) film dağıtım ve yapım şirketi ile anlaşmaya çalıştığı söyleniyor. MGM şirketini efsaneleşmiş aslan kükremeli açılışı ile hatırlıyoruz.  

Apple TV+ şirketinin yapmaya çalıştığı söylenen bu anlaşma sonucunda MGM şirketi bünyesinde bütün film arşivi Apple TV+’da yayınlanmaya başlayabilir. MGM şirketinde efsane film serisi James Bond, Rocky’nin manevi devamı olan sevilen boks film serisi Creed ve fantastik film serisi Hobbit gibi önemli ve popüler filmler bulunuyor. Ancak bu anlaşma söylentileri gerçek bile olsa yapılacak anlaşmanın hangi filmleri kapsayacağı bilinmiyor. Aynı zamanda dedikodulara göre MGM şirketi ile Netflix de görüşmeye çalışıyor.  Apple TV+’ın şu an Amerika fiyatı 5.99 dolar.  

Chris Evans’lı yeni Apple TV+ dizisinin yayın tarihi açıklandı

Netflix’ten animasyon tutkunlarını sevindirecek anlaşma 

Netflix’in Osmanlı belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman yayınlandı