Netflix’in İstanbul’un Fethini anlatan yeni belgeseli Rise of Empires: Ottoman yayınlandı. Peki Rise of Empires: Ottoman nasıl bir dizi? İşte Rise of Empires: Ottoman belgeseli hakkında detaylar 

Netflix’in yeni belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman, Fatih Sultan Mehmet’in (2. Mehmet) tahta geçmesinden, İstanbul’un Fethini kadar anlatıyor. Baş rollerinde genelde Türk oyuncuların oynadığı yapımda oyuncular İngilizce konuşuyor. Ana dili İngilizce olan bu yapım aslında ne tam anlamıyla bir dizi ne de bir belgesel. Kaliteli prodüksiyonu ile dikkat çeken dizi sahnelerinin yanında alanında uzman kişilerin açıklamaları ve bir anlatıcı bulunuyor. Yani oldukça kaliteli canlandırmalara sahip olan bir belgesel diyebiliriz bu yapım için. Başrolünde yani Fatih Sultan Mehmet rolünde Cem Yiğit Üzümoğlu var. Aynı zamanda Rise of Empires: Ottoman dizisinde Osman Sonant, Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu, Selim Bayraktar yer alıyor. Uzman anlatıcılar tarafında ise ülkemizden Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan bulunuyor. Türkçe dublaj seçeneğinde ise dış ses olarak Halit Ergenç bulunuyor.  

Rise of Empires: Ottoman fragman:

 

Konu Osmanlı olunca özellikle İstanbul’un Fethi olunca Türk izleyicilerin fazlasıyla dikkatini çeken bir yapım oldu Rise of Empires: Ottoman. Kimi izleyen diziyi severken kimi izleyen ise net bir şekilde beğenmedi. Bazı izleyenler ise oyuncuların İngilizce konuşmasını ya da Türkçe dublaj seçeneğinde kendilerini seslendirmelerini sevmedi. Twitter’da yorumlar karışık olsa da IMDb platformundan 8.5 gibi iyi bir puan almayı başardı. Tam anlamıyla bir Türk yapımı olmasa bile Rise of Empires: Ottoman, Türk oyuncular ve yönetmenlerin yurt dışında temsil edilmesini sağlayan başarılı bir yapım. Umarız Netflix ülkemiz ile ilgili dizi ve belgesel çalışmalarına devam eder.  

Netflix açıkladı: The Witcher’ın anime yapımı geliyor

Netflix yeni dizisi Locke and Key’den özel bir video paylaştı

Neymar’ın hayatı Netflix’te belgesel olacak