Disney+ Abone

ABD merkezli medya devi Disney, mali takvimde 2021 yılı 1. çeyrek verilerini paylaştı. Aktarılan detaylara göre; şirketin dijital yayın platformu Disney+, 4 yıllık abone sayısı hedefine 14 ayda ulaştı. Platformun abone sayısının, 2 Ocak’ta 95 milyon seviyesine yaklaştığı ifade edildi.  

ABD merkezli medya devi Disney, mali takvimde 2021 yılı 1. çeyrek verilerini paylaştı. Aktarılan detaylara göre; şirketin dijital yayın platformu Disney+, 4 yıllık abone sayısı hedefine izleyici beğenisine sunulduğu ilk 14 ay içerisinde ulaştı. Platformun abone sayısının, 2 Ocak’ta 95 milyon seviyesine yaklaştığı ifade edildi. Normal şartlarda Disney+’ın, 4. yılında 90 milyon aboneye ulaşmış olacağı öngörülüyordu. Bu kapsamda; 2019’un Eylül ayında yayın hayatına başlayan platformun, 2023 yılında 90 milyon barajını aşmış olması bekleniyordu. 

Diğer yandan; bir Marvel evreni dizisi olan ‘WandaVision’, platformun en çok merakla beklenen yapımları arasında yer alıyordu. Fakat Disney+, söz konusu abone sayısına ‘WandaVision’ yayınlanmadan önce ulaşmayı başardı. Dolayısıyla platformun, güncel olarak 100 milyon abone barajını aşmış olabileceği tahmin edildi.  

Disney+, geleceğe yönelik abone sayısı hedefini güncelledi 

Disney+ Abone Sayısı

Yaşanan gelişmeler sonrası; Disney+, geleceğe yönelik abone sayısı hedefini de güncelledi. Şirketin, 2024 yılına kadar 230 milyon ile 260 milyon aralığında bir abone sayısına ulaşmayı hedeflediği ifade edildi. Platformun, Türkiye’nin de içlerinde bulunduğu birçok pazarda hala kullanıma sunulmamış olduğu da biliniyordu. Öte yandan; Disney, son çeyrekte yalnızca 16.25 milyar dolar gelir elde edebildi. Söz konusu rakamın, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20’lik bir düşüşe tekabül ettiğinin de altı çizildi. Yaşanan düşüşün, COVID-19 salgınına bağlı olarak vizyona giremeyen filmlerden kaynaklanabileceği tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Disney+, 86.8 Milyon Aboneye Ulaştı! 

Disney Plus, ‘Black Panther’in Yönetmeniyle Yeni Bir Wakanda Dizisi Hazırlıyor 

Disney, ‘Aslan Kral’ Filminin İkincisinin Çalışmalarına Başladığını Duyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz