Apple Watch Dayanıklılık

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre; ABD merkezli teknoloji devi Apple, ‘Apple Watch’ akıllı saat ailesine dayanıklılık odaklı bir model eklemeye hazırlanıyor. Şirketin, söz konusu hamle ile ekstrem sporlara ilgisi olan tüketicileri hedeflediği ifade ediliyor.  

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre; ABD merkezli teknoloji devi Apple, ‘Apple Watch’ akıllı saat ailesine dayanıklılık odaklı yeni bir model eklemeye hazırlanıyor. Şirket içerisinde ‘Apple Watch Explorer Addition’ olarak adlandırılan projenin, ekstrem sporlara ilgisi olan tüketicileri hedeflediği ifade ediliyor. Apple’ın, geçmiş yıllarda da benzer bir projeyle gündeme geldiği ve akıllı saatin geliştirilme aşamasında yarıda bırakıldığı biliniyor. Cihazın, ‘Apple Watch SE’ gibi seriye eklenmiş ayrı bir model olacağı dile getiriliyor.  

Bununla birlikte; Mark Gurman, seriye eklenen yeni modelin Casio’nun ‘G-Shock’ saat tasarımıyla paralellik göstereceğine işaret ediyor. Bu sayede, standart bir Apple Watch’un daha dayanıklı materyallerden üretilmiş bir kasa ile güçlendirileceği ifade ediliyor. Saatin ayrıca, plastik bir kaplamaya da sahip olması bekleniyor. ‘Apple Watch Explorer Edition’ kod adıyla anılan projenin kesin olarak hayata geçirilip geçirilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.  

‘Apple Watch Explorer Edition’, saatini daha zorlu koşullarda kullanmak isteyen kişileri hedefliyor

Apple Watch Explorer Edition

Diğer yandan; Apple, Eylül ayında online olarak gerçekleştirdiği ‘Apple Event: Time Flies’ etkinliğinde akıllı saat ailesine ‘Apple Watch Series 6’ ve ‘Apple Watch SE’ modellerini eklemişti. ‘Apple Watch SE’ ile birlikte seri, ilk kez devam eden jenerasyondan farklı bir versiyon edinmişti. Söz konusu model, fiyat-performans odaklı özellikleriyle ‘Apple Watch’a ulaşılabilir bütçelerle erişmek isteyen tüketicileri hedefliyordu. Seriye eklenen modeller, oldukça dayanıklı materyallerden üretiliyor olsa da sahip oldukları yüksek fiyat etiketi, kullanıcıları cihazları daha özenli koşullarda kullanmaya itiyordu. Bu da Apple Watch’u, özellikle spor kullanımında bir miktar dezavantajlı hale getiriyordu. Serinin piyasadaki uygun fiyatlı rakipleri de bu dezavantajı güçlendiriyordu. Şirketin, bu fikirden yola çıkarak ‘Apple Watch Explorer Edition’ projesini geliştirmeye başladığı tahmin edildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

iPhone Kilidi Apple Watch ile Açılacak

Apple; iPhone, iPad ve Apple Watch’ların MacBook Üzerinden Kablosuz Olarak Şarj Edilebildiği Bir Patent Aldı

Apple Watch Düşme Algılama Özelliği İzmir Depreminde Hayat Kurtardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz