Ortaya çıkan yeni sızıntılara göre, Apple Watch ’lar watchOS 8 güncellemesi sayesinde iPhone’lardan daha bağımsız bir şekilde çalışabilecek. Apple’ın bugün düzenleyeceği WWDC (Worldwide Developers Conference)’de görücüye çıkarması beklenen watchOS 8 işletim sistemi güncellemesi ile Apple Watch’ların uygulamaları direkt olarak çalıştırması bekleniyor. 

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın her sene haziran aylarında düzenlediği WWDC (Worldwide Developers Conference) yani Dünya Geliştiriciler Konferansı, pandemi sebebiyle geçen sene olduğu gibi online olarak düzenlenecek. Şirketin özellikle yazılım noktasındaki gelişmeleri aktardığı WWDC’de Apple, cihazlarının yeni işletim sistemi güncellemelerini ve yeniliklerini gözler önüne serecek. Şirketin bugünkü etkinlikte ise ekosisteminde bulunan cihazlar için iOS ve iPodOS 15, macOS 12, watchOS 8, tvOS15’i tanıtacak. 

Tanıtımına saatler kala ortaya çıkan yeni bir haber ise, Apple Watch’ların yeni işletim sistemi güncellemesi sayesinde iPhone’lara olan bağımlılığının azalacağını gözler önüne seriyor. Aktarılan detaylara göre, şirket Apple Watch’lardaki çeşitli uygulamaların doğrudan kullanılması için çalışmalara başladı bile. 

Apple Watch için uygulama geliştiriliyor

Geliştirici Khaos Tian, App Store profilinde Contacts ve Tips gibi bazı uygulamaların, Apple Watch versiyonlarına ait olduğu profilleri ortaya çıkardı. Söz konusu uygulamaları şu an için Apple Watch’ta bulunmadığını belirtmek gerek. Bunun yanı sıra bu profillerde isimlerden başka bir şey henüz bulunmuyor. 

Paylaşılan görüntülere bakıldığında, ‘Mind’ isimli bir uygulamaya da referans verildiği göze çarpıyor. Söz konusu uygulama şu an için hiçbir Apple ürününde bulunmuyor. Mind uygulamasının henüz ne olduğu bilinmese de, akıllara zihinsel sağlık ile ilgili olacağı geliyor. Daha önce ortaya çıkan sızıntı bilgiler, Apple Watch’un yeni bir sağlık izleme özelliğinin watchOS 8 ile geleceğini belirtmişti. Bu sebepten ötürü şirketin bugün zihin sağlığı ile alakalı bir uygulama tanıtması oldukça yüksek bir ihtimal.

watchOS 7 ile birlikte ‘Aile Kurulumu’ özelliği sunan Apple, kullanıcılarına yeni nesil akıllı saatlerde daha fazla özgürlük sunmuştu. Özellikle ebeveynlerin çocuklarının Apple Watch’larını kendi iPhone’larına bağlamaya izin vermesiyle birlikte daha bağımsız bir hale gelen akıllı saatlerin bugünkü etkinlikle daha da özgür olacağı düşünülüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Apple, AirTag ‘lerde Yaşanan ‘İstenmeyen İzleme’ nin Önüne Geçmek için Çalışıyor!

Spotify, Apple Watch Uygulamasına ‘İndir’ Özelliği Getiriyor 

Apple ’ın İçerik Üreticilerine Komisyon Vereceği Podcast Abonelik ve Davet Sistemi Duyuruldu

Haftanın En Yeni Teknolojileri – Xiaomi, Akıllı Telefonları 8 Dakikada Şarj Edecek!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz