Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp’tan ardı ardına yeni güncelleme haberleri geliyor. Platformun bundan kısa bir süre önce bahsi geçen bülten özelliğine dair yeni bir ekran görüntüsü geldi. Ekran görüntüsüne bakıldığında bültenlerin aynen profiller gibi oluşturulabileceği düşünülüyor.
Çok konuşulan ve oldukça yaygın bir mesajlaşma platformu olan WhatsApp, bundan kısa bir süre önce 2.23.5.3 kodlu Android beta sürümünde yeni bir özellik daha tespit etti. WABetaInfo tarafından tespit edilen bu özellik sayesinde ise uygulama çok yakında haber bültenleri de sunmaya başlayabilir. Böylelikle WhatsApp artık yalnızca bir karşılıklı mesajlaşma ve konuşma platformu olmaktan çok daha fazlası olabilir. İşte detaylar!

Profil Oluşturmaya Benziyor

WhatsApp’ın bir süredir geliştirme aşamasında olan yeni bir özelliğinin olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bu özelliğin detaylarına ilişkin ilk kez bir ekran görüntüsü geldi. Buna göre 2.23.7.17 kodlu Android beta sürümündeki ekran görüntüsü, haber bültenlerinin nasıl oluşturulacağına dair bir fikir veriyor. Çünkü paylaşılan ekran görüntüsüne bakıldığında haber bültenlerinin aslında profillere benzerlik göstereceği anlaşılıyor. Bu nedenle de bülten oluşturmak isteyen bir haber kaynağının, aynen bir profil oluşturur gibi bülten için isim, profil fotoğrafı ve açıklama belirlemesi gerekiyor. Diğer kullanıcılar ise bu bültene dair bilgileri kendi WhatsApp hesaplarında görüntüleyebilir halde olacaklar. Merak edilen konulardan birisi de, haber bültenlerine nereden ulaşılabileceği. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre WhatsApp’taki haber bültenlerinin “Durum” sayfasının altına yerleştirileceği anlaşılıyor. Bir kullanıcı ise diğer kullanıcıların bültenlerini durum paylaşımlarının hemen altındaki yeni alandan görebilecekler.

Yeni Butonlar Geliyor

WhatsApp tarafından paylaşılan ekran görüntüsü incelendiğinde, karşımıza çıkan başka yenilikler de söz konusu. Bu yeniliklerden birisi de yeni butonlar. Haber kaynaklarının aranması ve düzenlenmesi için bazı yeni butonlar göze çarpıyor. Kullanıcılar, + simgesi ya da “Find newsletters” isimli butonlar sayesinde takip etmek istedikleri haber kaynaklarını belirleyebilecekler. Bu işlemin ardından da durum paylaşımlarının altında artık haberler yer almaya başlayacak. Daha öncesinde Twitter’a rakip olabileceği yönündeki yorumlarla gündeme gelen WhatsApp’ta kullanıcılar, ilgilerini çeken bültenleri seçebilecek ve kendi haber akışlarını oluşturabilecekler. Böylelikle ilgi duyulan alanlarda yaşanan gelişmelere ulaşmak ise oldukça kolay olacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz