Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple, mobil işletim sistemleri iOS ve iPadOS‘un yeni yazılım güncellemelerini yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar Kamera uygulamasında bazı değişikliklere sahip olacak. Bunun yanı sıra iOS 14.4 güncellemesi hata düzeltmeleri ve geliştirmeler de sunuyor. 

Apple mobil işletim sistemi güncellemelerini yayınladı. Şirket hem iPhone hem de iPad kullanıcıları için sunduğu güncellemeyi beta kullanıcıları ve geliştiricilerle yaptığı testlerden sonra tüm kullanıcılar için yayınladı. iOS 14.4 ve iPadOS 14.4 olarak anılan yeni mobil işletim sistemi güncellemesi ile Kamera uygulamasında bazı yenilikler olacak. 

 iPhone’a gelen değişiklikler

Apple’ın dün akşam Türkiye saati ile 21.00’da yayınladığı iOS 14.4 güncellemesi ile Kamera uygulaması artık daha küçük QR kodları tanıyabilecek. Küçük QR kod okuma desteği ile birlikte kullanıcılar Ayarlar bölümünde Bluetooth cihaz tiplerini sınıflandırabilecekleri yeni bir seçeneğe de sahip olacak.

Yeni iOS 14.4 güncellemesi ayrıca iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kullanıcıları orijinal bir Apple kamerası kullanıp kullanmadığına dair bildirimler de alabilecek. 

Kamera uygulamasına ve Bluetooth bölümüne eklenen yeni değişikliklerin yanı sıra Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisinin yeni mobil işletim sistemi güncellemesi aynı zamanda bazı hata düzeltmelerini de kullanıcılara sunacak. Bu bağlamda pek çok kişinin şikayetçi olduğu klavye gecikme hatası iOS 14.4 ile birlikte düzelecek. 

iOS 14.4 güncellemesi ile düzeltilen hatalar:

  • iPhone 12 Pro ile çekilmiş HDR fotoğraflarda çıkan görsel yapılar
  • Activity verilerinde görüntülenemeyen Fitness widget’ı
  • Klavyedeki gecikme ve kelime önerilerinin kaybolması
  • Mesajlarda klavyenin doğru dil ile birlikte gelmemesi
  • CarPlay’in News uygulamasındaki sesli hikâyelerin durdurulduktan sonra devam etmemesi
  • Erişilebilirlik menüsündeki Anahtarla Denetim seçeneğini aktifleştirilmesinin kilit ekranındayken gelen çağrıların cevaplanmasını engellemesi

İlginizi Çekebilir:

Apple, Siyahilerin Kültürünü Kutlamak için Yeni Akıllı Saati ve Bilekliğini Duyurdu

Apple, Kullanıcılarını Damar ve Kemik Şeklinden Tanıyan Patent Aldı

iPhone 12 Pro inceleme – iPhone 12 Pro kamera ve video performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz