Apple, Apple Watch Series 6 Black Unity akıllı saati ile birlikte Black Unity Sport Band akıllı bilekliğini duyurdu. Şirketin yeni ürünleri siyahilerin tarihini ve kültürünü kutlamak amacıyla tasarlandı. 

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, bugün iki yeni ürününü tanıttı. Siyahi vatandaşların tarihini ve kültürünü kutlamak amacıyla sınırlı sayıda piyasaya sürülen ürünler Watch Series 6 Black Unity ve Black Unity Sport Band olarak anılıyor. 

Apple Watch Series 6 Black Unity iki versiyonla satışa çıkacak

Şirket sınırlı sayıda üreteceği yeni akıllı saati Apple Watch Series 6 Black Unity’yi iki versiyon olarak satışa sunulacak. Yeni akıllı saatin özellikleri şirketin eylül ayında piyasaya sunduğu Apple Watch Series 6 ile benzer özelliklerle gelecek. GPS desteği bulunan akıllı saat 399 dolardan satışa çıkacakken; hücresel bağlantı destekli versiyonu ise 499 dolardan piyasaya sürülecek. Şirketin yeni akıllı bilekliği Black Unity Sport Band ise 49 dolarlık fiyat etiketiyle raflarda kendine yer bulacak.

Sınırlı sayıda üretilen yeni cihazlarının satışa sunulma sebebi için açıklamalarda bulunan Apple, bu ürünlerin siyahi kültürünü ve tarihini kutlamak amacıyla tasarlandığını belirtti.

Apple duyurusunda şu sözleri kullandı:

“Apple, siyahilerin kültürünü ve tarihini tanımak ve kutlamak için Black Unity Collection’ı tanıtıyor. Koleksiyonun içerisinde sınırlı sayıda Apple Watch Series 6, Black Unity Sport Band ve Unity saat kullanıcı arayüzü bulunuyor. Bu çabanın bir parçası olarak Apple, 6 küresel organizasyona ABD ve dünya genelindeki insan hakları ve eşitlik mücadelelerini tanıtmada ve başarmada yardımcı oluyor.”

Apple’ın daha önce de siyahileri desteklemek için yapmış olduğu çalışmalar bulunuyor. Black Lives Matter Support Fund, European Network Against Racism, International Institute on Race, Equality and Human Race gibi ırkçılığa karşı savaşan organizasyonlara destek veren Apple, Apple Watch kullanıcılarından şimdi ise Unity Activity Challenge’a katılmalarını istiyor.

Şirket, Apple Watch Series 6 Black Unity’i bugün yayınlanacak watchOS 7.3 sürümüyle birlikte piyasaya sürecek. Şirket 1 Şubat itibariyle yeni ürününü ABD dışında 37 farklı bölgede de kullanıcı beğenisine sunacak.

İlginizi Çekebilir:

Apple’ın Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kullanıcılara Havada Yazı Yazdıracak

Apple, Kablosuz Kulaklık Pazarında 2020 Yılını Lider Kapattı 

iPhone 12 Mini PUBG ve batarya performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz