Sony Alpha 1 Fotoğraf Makinesi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni ‘Alpha 1’ fotoğraf makinesi modelini tanıttı. Herhangi bir vizör kararması olmadan saniyede 30 kare ile 8K çözünürlükte video kaydı yapabildiği ifade edilen cihazın, Mart ayı itibarıyla tüm dünyada satışa sunulacağı belirtildi.  

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bugüne kadar ürettiği en iyi aynasız fotoğraf makinesi olduğunu iddia ettiği ‘Alpha 1’ modelini tanıttı. Saniyede 30 kare ile 8K çözünürlükte video kaydı yapabildiği ifade edilen cihazın, 50.1 MP tam kare çekim sensörüne sahip olduğu belirtildi. Sony; Mart ayı itibarıyla dünya genelindeki tüm pazarlarda satışa sunulacak olan kameranın, 6 bin 500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağına işaret etti. Ayrıca cihazda kullanılan 240 Hz tazeleme oranına sahip elektronik OLED vizörün, fotoğraf makinesi pazarında dünyada bir ilk niteliği taşıdığının da altı çizildi.

Sony Alpha 1 Fotoğraf Makinesi  

Aktarılan diğer detaylara göre; Sony ‘Alpha 1’, 100 ile 32.000 aralığında bir ISO değeri sunuyor. Cihazda bulunan ‘Eye AF’ özelliği için özel algoritmalar geliştirdiğini belirten Sony, aniden harekete başlayan veya yön değiştiren nesnelerin bile bu teknoloji sayesinde en yüksek hassasiyette netleştirilebileceğine işaret ediyor. Kullanıcılar, 30 karede 8K video kaydı seçeneği yanında 60 karede 4K çözünürlükle video kaydı seçeneğine de erişebiliyor. Ham görüntü kullanmak isteyen kişilerin ise 16 bit ‘RAW’ çekim yapabileceği dile getiriliyor.  

‘Sony Alpha 1’, en iyi fotoğrafçılık deneyimini sunmayı hedefliyor

Sony Alpha 1

Diğer yandan; ‘Sony Alpha 1’, en iyi fotoğrafçılık deneyimini sunmayı hedefliyor. Bu hedef, cihazın otomatik odaklama ve pozlama özellikleriyle destekleniyor. Japon teknoloji devi; ürünün, teknolojik açıdan en gelişmiş fotoğraf makinesi modeli olduğuna işaret ediyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Sony, Yeni Xperia Compact Telefonuyla iPhone 12 mini ile Rekabet Edecek

Sony, ‘Drone’ Pazarındaki İlk Ürünü ‘AirPeak’i Tanıttı! 

Sony, Bilişsel Zekayla Desteklenen Yeni Bravia XR TV ’lerini Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz