Twitter yaptığı yeni bir açıklamayla kullanıcıların kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayınlayabilmelerine olanak tanıyan Revue ’yü satın aldığını açıkladı. Şirketin bünyesine eklediği platform kullanıcılarına yazdıkları sayesinde para kazandırıyor.

Twitter, yatırım yaparak bünyesine yeni platformlar eklemeye devam ediyor. Şirket yapmış olduğu yeni bir duyuruyla yazarların kendi bültenlerini hazırlayıp yayınlamalarına olanak tanıyan Revue’yü bünyesine eklediğini açıkladı. 

Konuyla alakalı bir blog yazısı paylaşan Twitter Yayıncı Ürünleri Başkan Yardımcısı Mike Park, duyuruda: “Revue, insanların ilgi alanları konusunda bilgi almasına yardımcı olmamızı hızlandıracak” sözlerini kullandı. Hollanda merkezli bir platform olan Reviu’de kullanıcılar kendi haber bültenlerini oluşturup yayınlayabiliyor. 

Yayınladıkları içeriklerle yazarlara para kazandıran platform artık Twitter bünyesinde hizmet verecek. Sosyal medya devi yaptığı duyuruda Revue’nün kendi başına hizmet vermeye devam edeceğini ancak kesinti payının yüzde 5’e düşüreleceğini de açıkladı. 

Revue ‘yü satın alan Twitter; uygulamanın Pro özelliklerini ücretsiz yaptı

Twitter’ın bir blog yazısıyla duyurduğu bu yeni haberle, Revue Pro özelliklerinin artık tüm hesaplar için ücretsiz bir hale geldiği de açıklandı. Bunun yanı sıra ücretli bültenlerden alınan kesintinin ise %5’e düşürüldüğü aktarıldı. Twitter’ın bu hamlesiyle birlikte artık kullanıcıların abonelerden kazandığı gelirin büyük bir kısmı kendilerine kalacak. 

Bağımsız bir şekilde hizmet vermeye devam edeceği aktarılan Revue’ye Twitter tarafından yatırım yapılmaya devam edileceği ve ekibin de bu şekilde platformu genişletmeye yönelik çalışmalarının hızlanacağı açıklandı. Yeni satın alımla birlikte söz konusu ekipte de büyümelerin yaşanacağı belirtildi.

Her ne kadar rakipleri Facebook, TikTok ya da Instagram kadar kullanıcı olmasa da Twitter özellikle son dönemlerde yatırımlarını artırmasıyla gündeme sık sık geliyor. Bu bağlamda bünyesine geçen günlerde podcast uygulaması Breaker’ı ve ekran paylaşımı yapılabilen Squad’ı ekleyen şirket belli ki bu yöndeki faaliyetlerine devam edecek. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Podcast Uygulaması ‘Breaker’ı Satın Aldı! 

Twitter, Ekran Paylaşımı Yapılan Video Uygulaması Squad’ı Satın Aldı

Twitter, ‘Spaces’ İsimli Sesli Sohbet Özelliğini Test Etmeye Başladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz