Patently Apple’ın bugün paylaşmış olduğu habere göre, Apple sürücüsüz otomobillerinde kullanmak için yeni bir patent aldı. Şirketin yeni aldığı patent sayesinde kör noktalar artık tarih olabilir.

Apple’ın geçtiğimiz dönemlerde sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışmaya başladığı biliniyordu. Şirketin geçtiğimiz Ocak ayında ise sürücüsüz otomobil projesi Project Titan’ı sonlandırdığına dair haberler dolaşıyordu.

Apple ayrıca, sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışmak için ekibine deneyimli yöneticiler ekledi. Hatta, Tesla ve Google gibi şirketlerde çalışmış yöneticilerin Apple’ın yeni projesine dahil olduğu söyleniyordu. Reuters’ın paylaştığı bilgilere göre şu an Project Titan için 1200 kişi çalışıyor.

Şirket, sürücüsüz otomobiller üzerinde gerçekleştirdiği çalışmalarına hızla devam ediyor. Patently Apple’ın paylaşmış olduğu habere göre, Apple otomobillerindeki kör noktaları kaldırmayı hedeflediği bir patent başvurusunda bulundu ve konuyla alakalı patenti aldı.

Apple’ın söz konusu patentinin, hem geleneksel hem de sürücüsüz otomobillerde kullanılabileceği biliniyor. Kamera desteği sayesinde yan tarafta bulunan aynalardan alınan görüntüler sürücünün görebileceği şekilde aktarılacak. Aktarılan bu görüntüler sayesinde kör noktalar ortadan kalkmış olacak.

Ayrıca, Apple’ın yeni aldığı patentle birlikte yan aynaların sürüş sırasında hareket edebileceği de belirtildi.
Şirketin sürücüsüz otomobili Apple Car’ın 2023-2025 yılları arasında tanıtılması bekleniyor.

Paylaş