Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalFaaliyetlerini Durduran VeBitcoin CEO ’su Gözaltına Alındı, Şirketin Banka Hesaplarına Bloke Konuldu

Faaliyetlerini Durduran VeBitcoin CEO ’su Gözaltına Alındı, Şirketin Banka Hesaplarına Bloke Konuldu

Yerli kripto para borsası VeBitcoin ’den de yatırımcıları kaosa sürükleyen bir haber gelmişti. VeBitcoin yaptığı bir açıklamayla piyasalarda yaşanan hareketliliğe karşı finansal durumu yetmediğini belirtip işlemlerini durdurma kararı almıştı. Yaşananların ardından VeBitcoin CEO ’su İlker Baş, gece saatlerinde gözaltına alındı. 

Türkiye’de son günlerde kripto para sektörü oldukça karışık. Yerli kripto para borsası Thodex’in kurucusu ve CEO’sunun 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı ve 391 milyon kişiyi mağdur ettiği haberlerini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Thodex skandalı ile alakalı gündeme şok edici bilgiler gelmeye devam ederken şok edici bir haber daha geldi. Yerli kripto para borsası VeBitcoin de faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. 

VeBitcoin faaliyetlerini durdurdu:

VeBitcoin internet sitesinden yaptığı bir açıklamada, sektörde yaşanan gelişmeler sebebiyle beklenenden çok daha fazla yoğunluk yaşadıklarını ve bu durumun finansal alanda şirketi zorlu süreçlere sürüklediği bilgisi paylaşıldı. VeBitcoin, kullanıcılarına bilgilendirme sağlayacağını ancak faaliyetlerini durdurmak zorunda olduklarını belirtti. 

Thodex’in ardından kripto para yatırımcılarını aynı korkuya sürükleyen VeBitcoin faaliyetlerini durdurma kararının ardından ise, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı, konu hakkında soruşturma başlattıklarını ve şirketin bankalardaki hesaplarına bloke konulduğunu açıkladı. 

Yatırımcılar VeBitcoin CEO’sunun evini basıp konuşmak istedi

Faaliyetlerini durdurma kararı alan VeBitcoin CEO’sunun Muğla’daki evine perşembe gecesi 2 kişinin duvardan atlayarak girmek istediği ve konuyla alakalı CEO’nun 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak haber verdiği bilgisi edinildi. 

VeBitcoin CEO’sunun evine girmeye çalışan iki kişi ifadeleri sırasında; “Vebitcoin’e para yatırdık. Yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine İlker B. ile konuşmaya geldik. Kendisine zarar vermedik” dedi. Konut dokunulmazlığı ihlali sebebiyle işlem yapılan iki kişi daha sonra serbest bırakıldı. 

Şikayetlerin artması ve şirketin işlemleri durdurmasının ardından, banka hesaplarına da bloke konulan şirketin CEO’su dün gece ise gözaltına alındı. İlker Baş hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 

VeBitcoin CEO ’su gözaltında

VeBitcoin CEO’su İlker Baş, Muğla’da şirketin faaliyetlerini durdurmasının ardından hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. İlker Baş ile birlikte şirketten 4 kişinin daha gözaltında olduğu bilgisi paylaşıldı. Şu an için VeBitcoin CEO’suyla alakalı yaşanan bir gelişme yok. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Thodex Skandalına İlişkin 62 Kişi Gözaltına Alındı ve Thodex CEO’su İçin Interpol Tarafından Kırmızı Bülten Çıkarıldı! 

Resmi Gazete’de Yayımlanan Kripto Para Yönetmeliği, Dijital Varlıkların Ödeme İşlemlerinde Kullanılmasını Yasakladı! 

Beynine Çip Takılan Maymun Oyun Oynadı, Spot’a Çinli Rakip AlphaDog | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR