Amazfit markasının yeni tanıttığı T-Rex akıllı saat modeli 12 farklı askeri dayanıklılık testinden geçerek askeri şartlara uygun ilk akıllı saat oldu. Saat 20 güne kadar kullanım imkanı sunan pil ömrüyle dikkat çekiyor 

Giyilebilir teknolojiler dendiğinde akla gelen ilk ürünler akıllı saatler ve akıllı bileklikler oluyor. Birçok farklı modelini gördüğümüz akıllı saatler gün geçtikçe daha sağlam daha uzun pil kullanım süreleri sunmaya çalıyorlar. Ama Amazfit’in geliştirdiği yeni akıllı saat T-Rex modeli askeri dayanıklılık testlerinden de geçen ilk akıllı saat modeli oldu. 

T-Rex akıllı saatin özellikleri

Amazfit T-Rex

Yeni tanıtılan akıllı saat T-Rex, Gorille Glass 3 cam korumaya ve 1.3 inçlik (360×360 pixel) AMOLED bir ekrana  sahip. Saatin pil ömrü ise bir hayli uzun ve 390mAh bataryası 20 güne kadar kullanım imkanı tanıyor. Cihaz bu özellikleriyle pil ömrü en uzun olan akıllı saatler arasında yer alıyor.  96 saat boyunca asit ve alkali madde içerisinde bekleme testinden başarılı bir şekilde çıkan T-Rex, 240 saat boyunca da nemli sıcaklıklara dayanabiliyor. 70 ve –40 dereceler arasında çalışmayı başaran T-Rex, 5 atm su basıncına kadar dayanıklılığa sahip. Kalp atışlarını ölçmeye yarayan özel optik sensörüyle birlikte aynı zamanda yerleşik GPS’e sahip. Cihaz Android 5.0 ve üstü ile iOS 10.0 ve üstü işletim sistemine sürümlerinde kullanılabiliyor. Saatin ayrıca Bluetooth 5 desteği mevcut. Saat ayrıca 19 farklı spor mod seçeceğine sahip. 

T-Rex akıllı saat kaç para?

T-Rex modelinin farklı renk seçenekleride bulunuyor. Kül rengi, siyah, haki ve kamuflaj desenli yeşil renk seçeneklerine sahip olan T-Rex 140 dolarlık satış fiyatıyla birlikte yakın zamanda satışa sunulacak. 

Xiaomi’den yeni akıllı saat

Diesel’in yeni akıllı saati On Fadelite tanıtıldı!