omicron-turkiye-seyahat-kisitlamasi-teknosafari

Omicron varyantı, dünya geneli tehdit oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 7 Avrupa ülkesinin Omicron sebebi ile Türkiye’den ziyaretçi yasağı getirdiği paylaşılmıştı. Şimdi ise THY, bu bilgiyi yalanladı.

Geçtiğimiz saatlerde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 7 Avrupa ülkesinin Türkiye’den yolcu yasağı getirdiğini resmi olarak paylaşmıştı. Bu ülkeler, Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İzlanda, İsviçre, Lüksemburg ve İtalya olarak görülüyordu.

Yapılan güncelleme ile birlikte bazı ülkelere giriş şartlarında da değişiklik yapıldı. Ancak Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, resmi Twitter hesabı üzerinden bu bilgiyi yalanladı.

Bilal Ekşi, “Türk vatandaşlarına Omicron sebebi ile herhangi bir ülke tarafından bize ulaşan bir giriş yasağı GETİRİLMEMİŞTİR. Yolcularımızın seyahatlerini planlarken ve uçuş öncesi Web sitemizi takip etmelerinde fayda vardır.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Bilal Ekşi tarafından yapılan paylaşımın ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ilgili seyahat izinleri sayfasını güncelledi. Yani buradaki haberimizde paylaştığımız ülkeler, Türkiye’den ziyaretçi almaya devam edecek. Ancak yine de seyahat öncesinde doğrudan uçuş yapılacak olan hava yolları ile görüşmekte fayda var.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz