Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Döviz kurlarında yaşanan sürekli ve yüksek artışlar nedeniyle, birçok markanın yaptığı gibi Apple da Türkiye’deki ürün ve hizmetlerine ciddi oranlarda zamlar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone, tablet ve bilgisayar gibi birçok ürüne zam yapan şirket, şimdi de neredeyse her kullanıcısının abone olduğu iCloud hizmetinin Türkiye fiyatlarına zam yaptı.
Türkiye’deki ürünlerin satış fiyatlarına ardı ardına zam yapan Apple, şimdi de birçok kullanıcısının abone olduğu iCloud hizmetine yüzde 100 zam yapma kararı aldı. Gerekçe olarak kur fiyatlarındaki hızlı artışları gösteren Apple, son zamanlarda üst üste almış olduğu zam kararları ile Apple kullanıcılarının tepkisini topluyor. İşte detaylar!

Apple’dan Yine Bir Zam Kararı

Amerikalı teknoloji devi Apple, Türkiye’deki artan kur fiyatlarına karşılık yine zam kararı aldı. Daha geçtiğimiz günlerde iPhone fiyatlarına ciddi oranda zam yapan Apple Türkiye, bu kez de birçok kullanıcının abone oldukları iCloud hizmetinin Türkiye fiyatına %100 zam yaptı. Son olarak kur fiyatlarında yaşanan artışla birlikte bir dolar 26 TL seviyesini aşarken, Apple ise üç gün ara ile iki kez zam yapmıştı. Ve tabii ki bu zamlar yeni zamların habercisi olarak bekleniyordu ki bu kez zamlar ürünlere değil iCloud hizmetine geldi. Apple kullanıcıları için hayat kurtarıcı bir işleve sahip olan Apple’ın bulut depolama hizmeti iCloud’un aylık abonelik fiyatlarını %100 artırdı. Ve sonuç itibariyle bu son zam kararı ile birlikte en çok başvurulan 200 GB depolama planının aylık ücreti de 20 TL’den 40 TL’ye yükselmiş oldu.

iCloud Fiyatları Ne Oldu?

Bilindiği gibi iCloud hizmeti, kullanıcıların Apple ekosistemi içerisindeki cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde veri paylaşımı yapmalarını sağlayan kullanışlı bir hizmet. Dolayısıyla da hizmet birçok Apple kullanıcısı tarafından kullanılan ve tercih edilen bir hizmet. Ancak iCloud kullanıcıları için kötü haber geldi. Döviz kurlarında yaşanan artış sonucu doların 26 TL’ye yükselmesi ile birlikte Apple Türkiye bu kez de iCloud hizmetinin fiyatlarını yükseltme kararı aldı. Bu karar sonrasında 50 GB iCloud hizmetinin önceki fiyatı 6,69 TL iken şimdi 12,99 TL oldu. 200 GB iCloud hizmetinin fiyatı zam öncesinde 64,99 TL iken zamdan sonra 39,99 TL oldu. Ve son olarak 2 TB plan kapsamındaki iCloud hizmetinin fiyatı ise 64,99 TL’den 129,99 TL’ye çıktı. Apple, iCloud hizmetinin fiyatı için en son 2018 yılında bir güncelleme yapmıştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz