Okuma Süresi
1 dakika

Kripto para borsası Binance, yakın zamanda batmasıyla gündeme gelen FTX borsasınnın toket’ı FTT’nin yatırma işlemlerini durdurdu. Binance CEO’su CZ, söz konusu durum hakkında açıklama da bulundu.

Son zamanlarda gündemden düşmeyen, kripto para dünyasını yerle bir eden, dünyanın en büyük para borsalarından biriyken batan FTX hakkında bugün, beklenen başka bir gelişme daha yaşandı. En büyük borsa Binance, yaptığı açıklamada; FTX borsasının kendi toket’ı FTT’nin yatırım işlemlerini durdurduklarını açıkladı.

Söz konusu duyuru, direkt olarak Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao tarafından yapıldı. Zhao, aynı zamanda diğer kripto para borsalarına da aynı önlemi almaları için çağrıda bulundu. CZ, şöyle bir açıklama yaptı:

Binance CEO’sunun FTT hakkındaki Açıklaması:

“Binance, piyasayı etkileyen şüpheli ek arz potansiyelini önlemek için FTT yatırımlarını durdurdu. Durumu izleyeceğiz. Ayrıca, güvende olmak için diğer borsaları da aynı şeyi yapmaya teşvik edin. Bir GALA daha yaşamayalım.”

“FTT sözleşme dağıtımcıları, 400 milyon dolar değerindeki geri kalan tüm FTT arzını taşıdı. Bunun toplu olarak açılması gerekiyor. Neler olduğundan pek emin değilim.”

“Bir borsa, cüzdan adreslerini göstermeden önce veya sonra büyük miktarda kriptoyu taşımak zorundaysa, bu açık bir sorun işaretidir. Uzak durun.”

FTX Sponsorları da Hamle de Bulundu

NBA takımı Miami Heat ve Formula 1 takımı Mercedes-AMG PETRONAS, FTX ile olan sponsorluk anlaşmalarını feshederek gündeme damgalarını vurdu. Mercedes, Formula 1 araçlarındaki FTX logolarını kaldırırken, Formula 1 yönetimi de pistlere verilen reklamların kaldırılması çalışmalarına başladı.

Son Yaşanan Gelişmelerde Batan FTX CEO’su Tüm Sorumluluğu Üzerine Almıştı

Geçtiğimiz günlerde Binance’in çöken borsayı satın almaktan vazgeçmesinden hemen sonra FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, yaşanılanlarla ilgili sessizliğini bozmuştu.

Twitter üzerinden oldukça uzun bir paylaşım yapan 30 yaşındaki ünlü girişimci, FTX’teki finansal sorunlardan ve sonrasında yaşanan çöküşten kendini sorumlu tuttu. Kripto milyarderi;Batırdım, çok daha iyisini yapmalıydım. Ayrıca şu zamanlarda çok daha aktif olmalıydım.” açıklamasıyla başlayan paylaşımında son günlerde yaşanan her şeye detaylı bir şekilde değindi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz