WhatsApp, uzun süredir konuşulan Ortak Hesap için nihayet testlere başladı. Henüz test aşamasında olan özelliğin yakın zamanda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Geniş bir kitleye sahip olan Meta’nın anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda birçok farklı özellik üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri olan Ortak Hesap özelliği sayesinde kullanıcılar artık birden fazla cihazla tek bir hesaba bağlanabilecek.

Ortak Hesap Özelliği Test Aşamasında

Söz konusu yeni özellik, 4 farklı cihazın tek bir hesaba senkronize olarak bağlanmasına imkân tanıyor. Tabii şimdilik test sürecinde ve sadece tester grubundaki Android kullanıcılarına sunuldu. Söz konusu özelliğin tüm WhatsApp kullanıcılarına ne zaman sunulacağı belirsizliğini korumaya devam ediyor. Fakat tahminler doğrultusunda önümüzdeki ay kullanıma sunulması bekleniyor.

Ortak Hesap özelliğinin aktif olup olmadığını kontrol etmek için WhatsApp kayıt kısmına girebilirsiniz. Ancak bunun için uygulamayı telefonunuzdan silmeniz gerekiyor. Bu aşamada mesajlarınızı yedeklemeyi unutmayın. İkinci telefondan hesaba giriş yapabilmek için kayıt kısmından sağ üstteki üç nokta ikonuna basmalı ve sonrasında “Cihaza bağlan” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek sizde görünmüyorsa, test kullanıcısı değilsiniz anlamına geliyor.

WhatsApp, Aramalar İçin Yeni Bir Mod Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, ortak hesap ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken, geçtiğimiz günlerde grupların otomatik olarak sessize alınacağı yeni bir özellik üzerinde de çalıştığını duyurdu. Kısa bir süre önce ise bu özelliği kararlı sürüme getirdi. Bu yenilik ile kalabalık gruplara sahip kullanıcıları gereksiz bildirimlerden kurtarmayı planlıyor. WhatsApp’ın bu özelliğin arkasına test ettiği Rahatsız etmeyin modu da yine benzer bir işlevle çağrılar üzerinde çalışacak.

Söz konusu bu mod, aramaları otomatik olarak kapatacak. Bu sayede, kullanıcılar dinlenmek istediği zamanlarda veya meşgul olduklarında çağrıları görmeyecek. Henüz test aşamasındaki bu özellik, telefonlarda mevcut olan klasik Rahatsız Etmeyin ile benzer bir nitelik taşıyor. Ayrıldığı yön ise yalnızca bağlı olduğu uygulama için çalışıyor olması diyebiliriz.

WhatsApp’ın test aşamasındaki yeni Ortak Hesap özelliği hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce bu özelliğin ne gibi avantajları ve dezavantajları olacak?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz