Crypto.com, yanlış hesaba 416 milyon dolar gönderdi. 320 bin Ethereum’u farklı platformlara aktaran şirket, parayı geri alabildi.

Son günlerde FTX kriziyle çalkalanan kripto para dünyasında, bir başka gelişme olan Crypto.com ile yaşandı. Farklı bir kripto para borsasına yanlışlıkla 320 bin Ethereum yani 416 milyon dolar gönderen Crypto.com, kripto parayı geri alabildi. İki borsa arasında yaşanan oldukça garip Ethereum transferinin tüm detayları haberimizde…

Yanlış Cüzdana Para Gönderen Crypto.com’un Yüzü Güldü

Yaşanılan olay, Crypto.com CEO’su Kris Marszalek tarafından doğrulandı ve geçtiğimiz haftalarda yaşandığı belirtildi. Şirkete ait olan soğuk (şirkete bağlı olmayan) cüzdana gönderilecek 320 bin Ethereum, farklı bir platforma transfer edildi. Gate.io’nun kurumsal hesabı tarafından yönetilen bir adrese toplam 416 milyon dolarlık para gönderildi.

Gate.io’dan 320 bin Ethereum’u geri almayı başaran Crypto.com bu olayı daha önce açıklamamıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde FTX’in iflas başvurunda bulunmasından sonra şirket, soğuk cüzdanlarını daha şeffaf bir duruma getirmek zorunda kaldı.

Yaşanan Olaya 21 Ekim’de Bir Kullanıcı Dikkat Çekti

Crypto.com’un işlemlerini inceleyen Conor Grogan isimli bir kullanıcı, borsanın 21 Ekim’de Gate.io’ya 320 bin Ethereum transfer ettiğine dikkat çekti. Söz konusu miktar ele alındığında, şirkete ait olan Ethereum’un yüzde 80’ini oluşturduğunu düşünürsek, bunun yatırımcılar arasında merak uydurması oldukça doğal görünüyor.

Yaşanan konu hakkında açıklamada bulunan CEP Marszalek, Crypto.com’un yaklaşık bir hafta sonra Ethereum’larını geri aldığını ve 285 bin Ethereum’u bir soğuk cüzdana, 35 bin Ethereum’u ise başka bir soğuk cüzdana transfer ettiğini söyledi.

Bu olay yaşandıktan sonra Gate.io transferi doğruladı ve bir işlem hatası yaşandığını söyledi. Ardından, şirketle iletişime geçtikten sonra fonların hızlı bir şekilde iade edildiğini belirtti.

Crypto.com Nedir?

Crypto.com 2016 yılında hizmet vermeye başlayan ve merkezi Hong Kong’ta bulunan bir şirket olarak dikkat çekiyor. Platform; kripto para alım satım, borsa ve cüzdan hizmetleri sunuyor. 2019’da 1 milyon kullanıcıya sahip olan Crypto.com, bu sayıyı 1 yıl içerisinde 2020’de 5 milyona çıkardı. Crypto.com, düşük komisyon oranları ve piyasadaki en iyi fiyatları sunduğunu belirtiyor. Uygulamasında ise 80’den fazla kripto para birimi var. Tüm bu birimler üzerinden alım satım, birikim, gönderim ve transfer takibi yapmak mümkün.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz