BiTaksi Destek
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

BiTaksi, taksi sürücüleri ve kullanıcıları için hazırladığı yeni bir destek paketiyle Nisan ayında sektöre 5 milyon liralık destek vermeyi hedeflediğini açıkladı. Bu kapsamda platform, Nisan sonuna kadar gerçekleşecek tüm yolculuklardaki sürücü hizmet yönlendirme komisyonunu kaldırdığını ifade etti. Ayrıca BiTaksi’den yapılacak olan 30 liraya kadarki ilk yolculuklardan da ay boyunca yalnızca 1 TL alınacağı belirtildi.  

BiTaksi, taksi sürücüleri ve kullanıcıları için hazırladığı yeni bir destek paketiyle Nisan ayında sektöre 5 milyon liralık destek vermeyi hedeflediğini açıkladı. Bu kapsamda platform, sisteminde kayıtlı olan sürücülerden aldığı hizmet komisyonunu Nisan ayı sonuna kadar kaldırdı. Aynı zamanda kalabalığa girmek istemeyen ve ilk yolculuğunu yapacak kullanıcıların da kredi kartlı ödeme yöntemini tercih etmeleri durumunda, 30 liraya kadar olan ücretlendirmeler için yalnızca 1 TL ödeyeceği ifade edildi.  

BiTaksi CEO’su Kaan Sancaklı ise konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Pandemi sürecinde, topluma ve sektöre destek için pek çok proje hayata geçirdiklerinin altını çizen Sancaklı, açıklamasında “Geçtiğimiz yıl pandemi başladığında kaldırdığımız hizmet yönlendirme komisyonu ile mart ayı sonuna kadar ekosistemimize ilk desteği sağladık. Akabinde büyük fedakârlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarının ev-hastane arasındaki yol masraflarının karşılanması için bir projeye imza attık” ifadelerini kullandı. 

BiTaksi, güvenli ve izole yolculuk için ‘Kabinli Taksi’ hizmetini de hayata geçirmişti

Kabinli Taksi

Sancaklı, kısa bir süre önce sürücülerin ve yolcuların sağlığını en önde tutarak Türkiye’nin ilk güvenli ve izole yolculuk alternatifi ‘Kabinli Taksi’ hizmetini hayata geçirdiklerini de hatırlattı. Açıklamada ayrıca, artık kolay ve temassız ödeme yapabilmenin oldukça önemli olduğu vurgulandı. Bu doğrultuda Sancaklı, Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda bulunan NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi kullanılarak İstanbulkart’ı da BiTaksi’ye ödeme yöntemi olarak entegre ettiklerine işaret etti.  

Nisan sonuna kadar gerçekleşecek tüm yolculuklardaki sürücü hizmet yönlendirme komisyonunun kaldırılmasına ilişkin olarak ise uzun ve zorlu pandemi sürecinde ikinci kez atılan bu adımın, sektörü canlandırmak ve ekosisteme 5 milyon TL daha destek sağlamak adına olduğunu vurgulandı. Sancaklı, daha sonra sözlerini şu şekilde noktaladı: “Hedefimiz, aynı zamanda kalabalığa girmek istemeyen ve ilk yolculuğunu yapacak olan yolcularımız da 30 TL’ye kadar olan ücretlendirmeleri için yalnızca 1 TL ödeyecek ve mevcut kullanıcılarımıza da sürpriz kampanyalarımız olacak.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘BiTaksi’ Hizmetinde ‘İstanbulkart’ ile Ödeme Dönemi Başladı 

BiTaksi Nedir? BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Fiat ve BiTaksi, ‘Kabinli Taksi’ Projesini Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz