Telefonlar geliştikçe pek çok işimizi tek dokunuşla halledebileceğimiz mobil uygulamalar da aldı başını gitti. Bu uygulamalardan biri de BiTaksi. Yoldan boş taksi çevirmekle uğraşmak istemeyenler, yağmurlu havalarda müsait bir taksi bulmanın ne derece zor olduğunu tecrübe etmiş olanlar çok iyi biliyor ki böyle bir uygulamaya ihtiyacımız vardı. İşte, BiTaksi uygulamasıyla karşınızdayız. ‘BiTaksi nedir’? ‘BiTaksi nasıl kullanılır’? ‘BiTaksi nasıl üye olunur’? ‘BiTaksi ücret hesaplama’. ‘BiTaksi çağrı iptali ücretli mi’? En çok merak ettiğiniz sorular haberimizin devamında. 

BiTaksi uygulamasını incelediğimiz yazımızda, uygulamayı nasıl kullanacağınızı adım adım anlattık. BiTaksi nasıl üye olunur’?BiTaksi çağrı iptali ücretli mi’? Bu ve daha pek çok soruya cevap bulacağınız haberimizle karşınızdayız. İşte; BiTaksi nedir’? BiTaksi nasıl kullanılır’? ‘BiTaksi ücret hesaplama’. 

BiTaksi Nedir? 

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

BiTaksi; bulunduğunuz konuma en yakın taksiyi bulup tek tuşla taksi çağırabileceğiniz bir uygulamadır. BiTaksi uygulamasıyla taksinin gelişini haritadan izleyebilirsiniz. Aynı zamanda ödeyeceğiniz ücreti tahmini olarak önceden görebilir böylece minimum taksi ücretinizin ne kadar olabileceğini öğrenebilirsiniz. Yolculuk yapacağınız sürücünün ismini, resmini ve taksi plakasını da öğrenebildiğiniz uygulamada, ödemelerinizi kart veya nakitle yapabiliyorsunuz. Peki; acil durumlarda kolay taksi bulabileceğiniz bir uygulama olanBiTaksi nasıl kullanılır? ‘BiTaksi ücret hesaplama’. ‘BiTaksi nasıl üye olunur’BiTaksi çağrı iptali ücretli mi’? Haberimizde… 

BiTaksi Nasıl Kullanılır? 

BiTaksi Ücret Hesaplama

Öncelikle uygulamanın, cihazınızın konum erişimine olan iznini onaylamanız gerekiyor. 

BiTaksi Ücret Hesaplama 

Daha sonra cihazınızın konum özelliği kapalıysa eğer açmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekrandan ‘tamam’ yazısına dokunduğunuza otomatik olarak açılacaktır. Böylece BiTaksi uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

BiTaksi Ücret Hesaplama 

Uygulama açıldığında karşınızda klasik, kabinli ve turkuaz olmak üzere üç taksi seçeneğini göreceksiniz. Klasik taksi adından da anlaşıldığı gibi klasik, bildiğimiz taksileri ifade ediyor. Kabinli taksi, pandemi döneminde çokça tercih edilen taksiler arasında yer alıyor. Çünkü; sürücü ile yolcu arasında bir bölge oluşturulmuş taksileri ifade ediyor. Böylece; Covid-19 riskinden dolayı zaten toplu taşımaya binmek istemeyen yolcular için kabinli taksi daha anlam kazanıyor. Turkuaz taksi ise; hem lüks marka araba modellerinden olan hem de konforlu bir yolculuk vadeden taksileri ifade ediyor. Elbette bu seçeneklere göre fiyatlar da değişkenlik gösteriyor. Örneğin; Turkuaz taksinin ücreti klasik ve kabinli taksilere göre en yüksek ücretli taksi olarak karşımıza çıkıyor.  

BiTaksi Ücret Hesaplama

Burada tercih ettiğiniz taksi seçeneğinin üzerine dokunduğunuzda uygulama artık konumunuza ulaştığı için yakınlarınızdaki taksiyi ve kaç dakika uzağınızda olduğunu göreceksiniz.  

BiTaksi Ücret Hesaplama

Ardından taksi seçeneklerinin altında ‘nereye gitmek istiyorsun’ yazan butonu göreceksiniz.  

BiTaksi Ücret Hesaplama

Buraya dokunduğunuzda karşınıza çıkan öneriler arasından gideceğiniz adresi belirleyebilir veya arama alanına yazabilirsiniz. 

BiTaksi Ücret Hesaplama

Şimdi geldi ödeme yöntemini belirlemeye. Fotoğrafta okla gösterdiğimiz alandan ödeme yönteminizi seçebilirsiniz. 

BiTaksi Ücret Hesaplama

Buradan seçenekler arasından nakit veya kredi kartıyla ödeme yapmayı tercih edebilirsiniz. Tamam yazısına dokunarak ödeme işleminizi onaylıyorsunuz.

BiTaksi Ücret Hesaplama

 

Son olarak ‘BiTaksi Gönder’ yazısına dokunuyor ve taksinizi bekliyorsunuz.  

BiTaksi Ücret Hesaplama

Gideceğiniz konumu belirlediğinizde fotoğrafta gördüğünüz gibi adrese varış sürenizi ve ödeyeceğiniz tahmini ücreti göreceksiniz. Tahmini ücret diyoruz çünkü uygulamada gösterilen fiyata ücretli geçişler dahil değildir.  

BiTaksi Ücret Hesaplama

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Uygulamada kabinli taksiyi tercih ettiğimde de klasik taksiyle aynı tahmini ücreti gösterdi. Fakat turkuaz taksiyi seçtiğimde bu ücrete 24 TL ekledi. Tahmini varış süresi ise her üç takside de değişmedi. ÖrneğinBaşakşehir’den İstanbul Havalimanı’na klasik ve kabinli takside tahmini fiyat 160 TL derken turkuaz takside bu 184 TL oldu.  

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Ayrıca klasik ve kabinli taksinin açılış ücreti 5 TL iken turkuaz taksinin ise 5.75 TL olarak yer alıyor. Bunu, taksilerin üzerine iki kez dokunduğunuzda fotoğraftaki gibi görebiliyorsunuz.  

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Uygulamaya üye olmak için ise sağ üstte gördüğünüz ‘menü’ simgesine dokunuyorsunuz.  

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Burada ‘üye ol’ seçeneğine geliyorsunuz.  

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Facebook adresinizle de üye olabilirsiniz veya ekranda gördüğünüz gibi ad, soyad, telefon, e-posta vb. bilgilerinizi girerek de üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından ‘üye ol’ yazısına dokunuyor ve üyeliğinizi yapıyorsunuz.  

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Menüde seçenekler arasında bir de ‘ücret hesaplama’ yer alıyor. Burada biniş ve iniş noktalarınızı belirliyorsunuz. Ardından klasik, kabinli ve turkuaz olmak üzere üç ayrı seçenekte de dokunduğunuzda dakika ve tahmini ücreti görebiliyorsunuz. BiTaksi tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanırken öncelikle, taksinin size varış süresinin ve gideceğiniz adrese ne kadar sürede ulaşacağınıza dair gösterilen zamanın tahmini olduğunu unutmamak gerekir. Çünkü; taksi kullanırken yaşadığımız problemlerin başında taksinin geç kalması geliyor.

BiTaksi Çağrı İptali

BiTaksi Nasıl Kullanılır?

Eğer çağrınızı iptal etmek isterseniz, çağrıyı gerçekleştirdikten 2 dakika içinde ekrandaki iptal butonuna basarak iptal etmeniz gerekiyor. İptal süreniz 2 dakikayı geçtiği takdirde sonraki iptal işlemlerinde ücretlendiriliyorsunuz ve iptal başına 5 TL ödüyorsunuz.  Nakit ödeyeceksem iptal ücretini nasıl alacaklar diye sorarsanız eğer, ilk haksız iptalinizden sonra uygulamadan tekrar taksi çağırmanız için online ödeme sistemi eklemeniz gerekiyor. Böylece tekrar iptal ettiğinizde buradan 5 TL gibi bir ücret kesiliyor.  

Gelen taksiye binmezseniz veya beklemezseniz BiTaksi uygulaması sizi uygulamadan çıkarabiliyor. Gelen taksiyi 2 dakikadan fazla beklettiğinizde de sürücü çağrıyı iptal edebilir ve sizden de iptal ücreti kesilecektir. Taksi adrese gelmediği takdirde iptal edildiğinde müşteriden iptal ücreti kesilmiyor.  

BiTaksi uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yeni Dijital Yayın Platformu ‘Gain’ 30 Aralık’ta Yayın Hayatına Başlıyor!

Tesla Araçlara Apple Music, Tidal ve Amazon Music Eklenecek

Xiaomi’den Wi-fi Destekli Akıllı Blender: Mija 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz