Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaDijitalPinterest, ‘VSCO’ Uygulamasını Satın Almak İçin Görüşmeler Sürdürüyor 

Pinterest, ‘VSCO’ Uygulamasını Satın Almak İçin Görüşmeler Sürdürüyor 

New York Times’ın haberine göre; popüler sosyal medya platformu Pinterest, ‘VSCO’ isimli fotoğraf ve video düzenleme uygulamasını bünyesine katmak için uygulamanın çatı şirketiyle görüşmeler sürdürüyor. Söz konusu hamlenin, platforma Instagram’a benzer bir başarı getirebileceği tahmin ediliyor.  

New York Times’ın haberine göre; popüler sosyal medya platformu Pinterest, ‘VSCO’ isimli fotoğraf ve video düzenleme uygulamasını bünyesine katmak için uygulamanın çatı şirketiyle görüşmeler sürdürüyor. Görüşmelerin ne kadarlık bir anlaşma üzerinden yapıldığı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, taraflardan görüşmelere ilişkin yapılmış resmi bir açıklama da bulunmuyor. Her iki tarafın da görüşmeleri doğrudan onaylamamış olduğu belirtiliyor.

Söz konusu hamlenin, ‘VSCO’ içerisindeki profesyonel fotoğraf ve video düzenleme araçlarının Pinterest içerisine entegre edilmesini mümkün kılabileceği tahmin ediliyor. Bu tip bir gelişmenin ise Pinterest’e, Instagram benzeri bir başarı getirebileceği düşünülüyor. Pinterest, ağırlıklı olarak görsel planlama ve organize etme özellikleriyle popülarite yakalamış bir platform olma niteliği taşıyor. ‘VSCO’nun ise daha çok fotoğraf ve video düzenleme araçlarıyla tanındığı biliniyor.  

‘VSCO’ uygulamasının çatı şirketi ‘Visual Supply Company’, konuya ilişkin açıklama yaptı

Visual Supply Company

Diğer yandan; ‘VSCO’ uygulamasının çatı şirketi ‘Visual Supply Company’, kısa bir süre önce konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Yaratıcı alanda sık sık farklı şirketlerle görüşmeler yürüttüklerini belirten şirket, söylentileri ve spekülasyonları tartışmadıklarına işaret etti. Açıklamada ayrıca, şirketin ana odağının hala ‘VSCO’yu büyütmeye devam etmek üzerinde olduğunun da altı çizildi. Bununla birlikte; kısa bir süre önce 10. yıl dönümünü kutlayan Visual Supply Company, önlerindeki fırsatlar ve içerik oluşturucuların değişen ve gelişen ihtiyaçlarına hizmet etme konusunda artık daha fazla kendilerinden emin olduklarını dile getirdi. Şirket; bu yıl içerik oluşturucuların iş birliği içerisinde yaratıcı çalışmalar yapabilmeleri için yeni yöntemler geliştirmek, içerik oluşturucuların VSCO üzerinden gelir elde edebilmesini mümkün kılmak ve mobil cihazlarda içerik oluşturmayı kolaylaştırmak için yeni araçlar geliştirmeye devam etmek konusunda oldukça heyecanlı olduklarını da sözlerine ekledi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter ve Pinterest, Türkiye’de Hala Temsilci Bildirmedikleri Gerekçesiyle Reklam Durdurma Cezası Aldı!

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir? Pinterest Hesap Silme İşlemi

Keen vs Pinterest – Yapay Zeka Desteği Yeterli Olacak Mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR