Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin seriye ekleyeceği yeni akıllı saati ‘Mi Band 5’ için yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre markanın tanıtmaya hazırlandığı akıllı saat, kullanıcıların kablosuz biçimde belli bir alan içerisinde haberleşebilmesini sağlayan “NFC” teknolojisi ve “Google Pay” desteğiyle görücüye çıkarılacak.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, dünya genelinde oldukça popüler olan akıllı saat serisi ‘Mi Band’e yeni bir ürün daha eklemeye hazırlanırken tanıtılacak “Mi Band 5” ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. TizenHelp’in haberine göre marka, yeni modelini tüm dünyada “NFC (Yakın Alan İletişimi)” teknolojisi ve ödeme hizmeti sunan diğer ağlar yanında “Google Pay” desteğiyle piyasaya sürecek. Eklenen yeni özelliklerle birlikte “Mi Band 5” kullanıcıları, akıllı saatleri ile “Google Pay” üzerinden ödeme yapabilecek ve kendilerine belli bir mesafe yakınlıkta olan diğer kullanıcılarla kablosuz iletişim kurabilecek.  

Yine habere göre “Mi Band 5”, 1.2 inç boyutundaki daha geniş bir AMOLED ekranla kullanıcı beğenisine sunulacak ve ekranın kontrastı marka tarafından iyileştirilecek. Bununla birlikte, yeni model öncekilerden çok daha hafif olacak. Tanıtılacağı tarihle ilgili marka tarafından net bir bilgi paylaşılmasa da “Mi Band 5”in, 2020’nin ikinci çeyreğinde görücüye çıkarılacağı ve 25-30 dolar aralığındaki bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağı tahmin ediliyor.  

Yeni modelde yapılan iyileştirmelerle beraber, “Mi Band 5”in önceki modellerden çok daha büyük bir popülarite yakalayabileceği düşünülüyor.  

Xiaomi’nin yeni saati Watch Color hakkında detaylar netleşti

Apple Watch Series 5 Detaylı İnceleme