Okuma Süresi
2 dakika
Amerikalı teknoloji devi Google, kullanıcıları sinirlendirebilecek yeni bir uygulamaya başladı. Uygulama kapsamında kullanıcılar arama motoruna dokundukları an reklam görmeye başlayacaklar. Bu uygulama öncesinde de arama motorlarında sık sık karşılaşılan reklamlar zaten belirli bir rahatsızlığa neden oluyordu. Şimdi bu yeni uygulama ile daha fazla reklama maruz kalacak olan kullanıcıların bundan hiç mutlu olmayacakları düşünülüyor.
Google, Android kullanıcılarını etkileyecek fakat memnun etmeyeceği düşünülen yeni bir uygulamaya başlıyor. Google Play Store’un Nisan 2023 sistem güncelleştirmesini alan kullanıcılar, bu güncelleştirmenin ardından uygulama mağazasında eskiye oranla daha fazla reklam görmeye başladılar. Bu durum Google için kendi gelir kaynaklarını artıran bir hamle olurken, özellikle reklamlar konusunda takıntılı olan kullanıcılar açısından ise oldukça sinir bozucu olacak. İşte detaylar!

Reklam Sevmeyenlere Kötü Haber

Dünyanın hızla dijitalleşmesi ile birlikte artık reklamlar da daha çok dijital ortam üzerinden gerçekleşiyor. Ancak internet üzerinde bir işlem yaparken sık sık reklamlarla karşılaşmak ise kimi kullanıcıları gerçekten çileden çıkartabiliyor. Bu konuda kullanıcıları zorlayacak bir haber de Google’dan geldi. Google Play Store’un Nisan 2023 güncellemesini alan kullanıcılar geri bildirimlerine göre uygulama mağazası açılıp arama yapılmak istendiğinde artık son dört arama geçmişini görmüyorlar. Bunun yerine sınırlı süreli etkinlikler ile sponsorlu öneriler görmeye başlayan kullanıcılar bu alanda artık reklam görecekler.

Güncellemeyi Kontrol Edebilirsiniz

Google Play Store’un Nisan 2023 güncellemesi sonrasında karşılaşılan ekran kullanıcılar ve Google açısından farklı önemlere sahip olacak. Güncelleme öncesinde Google Play Store uygulama mağazasını açtıklarında son dört arama geçmişi ile karşılaşan kullanıcılar artık bunun yerine reklam, tanıtım ve sponsorlu önerilerle karşılaşıyorlar: Ve tabii ki bu durum Google için ekstra gelir anlamına gelirken özellikle reklamlardan haz etmeyen kullanıcılar için bu durum tam bir cinnet hali olacak diyebiliriz. Diğer yandan Google Play Store’un nisan ayı güncellemesi, artık kullanıcılara ulaşmaya başladı. Dağıtım süreci tamamen bittiğinde artık tüm Android kullanıcıları Google Play Store’da reklamları görmeye başlayacaklar. Bu arada eğer güncellemenin size gelip gelmediğini merak ediyorsanız öncelikle Google Play Store’u açın. ardından profil fotoğrafınıza dokunarak Ayarlar’a girip Hakkında seçeneğine dokunun. Son olarak Play Store sürümü başlığı altında bulunan “Play Store’u güncelle” seçeneğine dokunun.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz