BluTV Yeni Dizi ve Filmler

Aralık ayı bitmeden BluTV’de izleyebileceğiniz dizi ve filmler listesiyle karşınızdayız. İşte; ‘BluTV Aralık 2021 takvimi.’ ‘BluTV yeni dizi ve filmler.’ ‘BluTV’de izleyebileceğiniz film ve diziler.’

Popüler dizi ve film platformlarından BluTV, pek çok kaliteli yapımları içerikleri arasına eklemeye devam ediyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak Aralık ayında, platforma eklenen yeni dizi ve filmleri sizler için listeledik. İşte; ‘BluTV Aralık 2021 takvimi.’ ‘BluTV yeni dizi ve filmler.’ ‘BluTV’de izleyebileceğiniz film ve diziler.’

BluTV Aralık 2021 Takvimi

BluTV Yeni Dizi ve Filmler

 • La Fortuna
 • La Zona
 • Medici
 • Carol
 • The Golden Glove
 • Bilmemek
 • A Bigger Splash
 • Benim Dünyam
 • Ejder Kapanı
 • 3 Generations
 • Çok Uzak Fazla Yakın
La Fortuna

BluTV Aralık 2021 film ve dizi takvimi listemize, La Fortuna ile başlıyoruz. Aksiyon ve macera türünde olan dizi, bir hazine avından sonra yaşanan hukuki süreci konusuna taşıyor. 1804 yılında hazine taşıyan bir gemi batmıştır. Dolayısıyla 1804 yılından günümüze kadar süregelen bu hikâye Alex Ventura adında Kültür Bakanlığı’nda çalışan deneyimsiz bir İspanyol diplomatın gözünden anlatılmaktadır.

La Zona

2007 İspanyol yapımı olan La Zona bir dram dizisidir. İspanya nükleer felaket içindedir. Polis Müfettişi Uria, yaşanan nükleer felakette reaktöre ulaşan kurtarma ekibi arasında tek hayata kalabilen kişidir. Bu olayın ardından ise Uria, vahşi bir cinayete kurban giden adamın soruşturmasını yürütmek zorunda kalır.

Medici

Dram tarihi türünde olan dizi, Aralık ayında BluTV izleyicileri ile buluşuyor. Dizinin hikâyesi 15. yüzyıl Floransa’sında geçiyor. İtalya yapımı olan dizi, Medici aile üyelerini konusuna taşıyor.

Carol

Aralık ayında BluTV’de izleyebileceğiniz filmlerden olan Carol, izleyiciyi 1950’lerin New York’una götürüyor. Orta yaşlarda olan Carol, pek çok Amerikalı kadının özendiği zengin bir hayat sürmektedir. Carol, kocasından boşanmaya karar verir ve kızının velayetini almak için de mücadele etmek durumunda kalır. Filmin diğer kadın karakteri Therese ise mağaza görevlisi olarak çalışmaktadır. Therese ile karşılaşan Carol çok etkilenir. Ancak bu ilişkiye 1952’lerin Amerika’sında yer yoktur.

The Golden Glove

2019’da çıkış yapan ve bir Fatih Akın filmi olan The Golden Glove’u bu ay içerisinde BluTV’de izleyebilirsiniz. Film, 70’li yıllarda Hamburg’da dehşet saçan seri katil Fritz Honka’yı konusuna alıyor. Dışarıdan bakıldığında oldukça sakin görünen Honka aslında bambaşka bir karaktere sahiptir. Honka sürekli olarak Altın Eldiven adlı bir barda takılmakta ve kurbanlarını da burada seçmektedir.

Bilmemek

Bilmemek, hayatlarından memnun olmayan bir ailenin yaşamına odaklanmaktadır. Selma ve Sinan artık birbirlerine tahammül edemeyen bir çifttir. Oğulları Umut’un ise okulda eşcinsel olduğuna dair dedikodular çıkmıştır. Bir yandan evlilikleriyle baş etmeye çalışan Selma ve Sinan, bu dedikoduların ardından ortadan kaybolan Umut’u aramak zorunda kalırlar.

A Bigger Splash

BluTV yeni dizi ve filmler listemize sırada A Biger Splash ile devam ediyoruz. Filmde, tanınmış bir rock yıldızı sevgilisiyle birlikte tatil yapar. Oldukça huzurlu bir şekilde ilerleyen bu tatil, rock yıldızı Marianne’nin eski bir arkadaşı ve kızının gelmesiyle yerini kıskançlığa bırakır.

Benim Dünyam

Hindistan asıllı Black filminden uyarlama olan Benim Dünyam’da Beren Saat ve Uğur Yücel’i başrolde izliyoruz. Aynı zamanda Uğur Yücel’in yönetmenliğini de yaptığı 2013 çıkışlı film, küçüklüğünde geçirdiği bir rahatsızlık sonrası kör, sağır ve dilsiz kalan Ela’nın hayatına odaklanıyor. 8 yaşına kadar hiçbir şey bilmeden gelen Ela’nın hayatı Mahir hocayla tanışmasıyla birlikte değişir. 8 yaşında her şeye sıfırdan başlayan Ela, üniversiteyi de son derece başarılı bir öğrenci olarak bitirir. Ancak bu süreç hem Ela hem de Mahir hoca için zorlu bir mücadeleyle geçmesinin yanında oldukça duygusal ilerler.

Ejder Kapanı

Yine Uğur Yücel’in yönetmenliğini yaptığı bir filme yer veriyoruz. Aralık ayı içinde BluTV’ye gelecek olan Ejder Kapanı’nda Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ahmet Mümtaz Taylan ve Ezgi Mola’yı izliyoruz. İzleyici ile buluştuğu dönemde ses getiren film, adalet kavramını sorguluyor. Film, Abbas ve Akrep Celal adında iki deneyimli dedektifin bir seri katilin peşine düşmesini konu alıyor.

3 Generations

3 Generations filminde, Ray, çocukluğundan beri erkeksi davranan bir karakterdir ve cinsiyet değiştirmeye karar verir. Kız olmasına rağmen aslında yıllardır erkek cinsiyetiyle yaşayan Ray’in, hormon tedavisine başlaması için ailesinin onayı gerekir. Annesi Maggie, Ray’in biyolojik babasından yasal izni alabilmek için onu bulmaya çalışır. Diğer yandan lezbiyen olan büyükannesinin ise Ray’i anlaması gerekir. Dolayısıyla birbirlerini anlamaya oldukça ihtiyacı olan bu aile bireylerinin, aynı zamanda kendi kimlikleriyle yüzleşmeleri ve değişimleri kabul etmeleri gerekecektir.

Çok Uzak Fazla Yakın

Listemizi, bir yerli filmle bitiriyoruz. Başrolde Burcu Biricik’i izlediğimiz film, üniversitede tanışan Aslı ve Cem’in ilişkilerini konu alıyor.

İlginizi Çekebilir:

2021 yılında Twitter ‘da en çok neler konuşuldu?

2021’de En Çok Gişe Yapan Filmler – 2021’de En Çok İzlenen Filmler

Oppo A55 inceleme: PUBG ve CoD performansı nasıl? Kamerası iyi mi?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz