Okuma Süresi
1 dakika

Twitter gizlilik blogunda Android uygulaması için güvenlik açığı olduğunu duyurdu. Sosyal medya platformu Twitter, tespit ettiği güvenlik açığının, kötü niyetli bir kişinin kullanıcı profilini ele geçirebilmesine olanak sağladığını belirtti.

Gizlilik blogunda Twitter’in yapmış olduğu bu önemli duyuru, tespit edilen güvenlik açığının kötü niyetli kişilerin kullanıcıların hesaplarına erişebilmeye neden olduğu yönünde. Hesabı ele geçiren kişi, kullanıcının hesabından tweet atabiliyor, mesaj gönderebiliyor ve hatta dışarıya açık olmayan bilgilere ulaşabilmesine neden oluyor.

Yapılan duyuruda Twitter, herhangi bir kişinin bu açıktan faydalandığına dair ellerinde bir kanıt olmadığını ancak şirketin gereken önlemleri aldıkları belirtti. Android’in Twitter uygulamasının bazı sürümlerinde, bahsi geçen güvenlik açığından etkilenen kullanıcıların olabileceği sebebiyle, kullanıcılarla hem Twitter hem de e-posta aracılığıyla iletişime geçildi. Twitter etkilenebileceği mümkün olan kullanıcılara konu ile alakalı bilgiler verdi.

Ayrıca şirket, Twitter’ın Android uygulamasını kullananlar için, uygulamayı en son sürüme güncellemeleri gerektiğini aktardı. Twitter’ın iOS uygulamasında ise herhangi bir güvenlik açığının ortaya çıkmadığı ve iOS kullanıcılarının herhangi bir şey yapmalarına gerek olmadığı belirtildi.