ces-2022-bosch-teknosafari-min
Okuma Süresi
2 dakika

Las Vegas’ta gerçekleştirilecek olan CES 2022 etkinliği içerisinde Bosch, birçok yeni teknoloji ürününü tanıtacak.

CES 2022 etkinliğine birçok şirket fiziksel olarak katılmayacağını açıkladı. Büyük bir kesim, etkinliğin Omicron virüsü sebebi ile yapılmaması konusunda şikayetçi iken bazı şirketler, etkinlikte boy göstermek için hazırlıklarına devam ediyor.

CES 2022 etkinliğinde yer alacak şirketlerden biri olan Bosch, etkinlik boyunca yeni teknoloji ve ürünlerini tanıtacak.

Bosch tarafından CES 2022 içerisinde tanıtılacak ürünler ve teknolojileri

bosch-ces-2022-teknosafari

  • Bosch gösteri arabası: Giderek çok daha fazla araç, elektrikle çalışır hale geliyor. Akıllanan otomobiller, çevreleri ile daha fazla iletişim kuruyor. Gösteri arabası, Bosch sistemlerinin uzmanlığından ve yazılım ve donanımdaki kapsamlı bilgi birikiminden güç alıyor. Bosch, geleceğin elektronik mimarisi için merkezi bilgisayarlar geliştiriyor ve bu araç bilgisayarları, destekli ve otonom sürüş, araç hareketlerini kontrol etme ve kokpit işlevleri ve gövde elektroniği için kullanılacak. Kablosuz güncellemeler, otomobillerin işlevlerini sürekli olarak güncel tutacak.
  • Virtual Visor – saydam dijital güneşlik: Geleneksel araç güneşlikleri, sürücüleri göz alıcı ışığa karşı korur. Ancak bu güneşlikler, açık olduğu durumlarda sürücülerin görüş alanını da önemli ölçüde kısıtlar. Bosch, opak güneşliklerin yerini alan, saydam LCD ekran ile bu sorunu çözüyor. Sanal güneşlik, araç içi takip kamerasına bağlı ve sürücünün gözlerinin pozisyonunu algılıyor. Yapay zekaya dayalı akıllı algoritmalar kullanan sanal güneşlik, bu bilgileri analiz ediyor ve ön camın, sadece güneşin veya diğer ışık kaynaklarının sürücünün gözünü alabileceği kısmını koyulaştırıyor. Geriye kalan kısımlar ise sürücünün yol görüşünü engellemeden saydam kalıyor.
  • SoundSee – ISS için akıllı kulaklıklar: Oldukça küçük boyutlara sahip Bosch SoundSee, en gelişmiş yapay zeka ile güçlendiriliş. SoundSee, ISS (Uluslararası Uzay İstasyonu) tarafından kullanılıyor. NASA’nın otonom serbest uçan robotu Astrobee’ye monte edilen SoundSee, uzaydaki ortam gürültüsünü topluyor. Bununla birlikte yapay zeka sayesinde potansiyel anormallikler tespit ediliyor ve analiz ediliyor.

Ve daha birçok yeni ürün, CES 2022 içerisinde meraklılarını bekliyor olacak.

İlginizi Çekebilir:

Xbox belgeseli yayınlandı: Power On: The Story of Xbox

2021 yılının en kötü 10 filmi listelendi

Epic Games, 200 TL değerindeki oyunu ücretsiz veriyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz