ruling twitter dolandırıcılık

Twitter’da ünlülerin ve fenomenleri ifşalayan ‘Ruling’ adı ve @atavrattrol hesabı ile tanınan kullanıcının dolandırıcı olduğu ortaya çıktı. ‘Ruling’ isimli Twitter kullanıcısının aynı zamanda Süreyya Olcayto ve Salim Çamurdan isimli hesaplarını da kullanan kişi olduğu belli oldu. Sahte içerikleri ortaya çıkarmasıyla tanınan ve genellikle ünlü isimleri ifşalayan Ruling iddialara göre, kendisine ait diğer hesaplarla yardım ve bağış toplayıp dolandırıcılık yapıyordu. 

Twitter tarihinin en büyük vurgunu olarak adlandırılan olayda, söz konusu hesaplardan biri @SureyyeOlcayto isimli hesap,  gazeteci bir kadın olduğunu belirterek uzun süredir Twitter’da bulunuyor. Paylaşımlarıyla dikkat çeken @SureyyaOlcayto aynı zamanda köy okullarına ve ihtiyacı olan öğrencilere bağış yaptığına dair paylaşımlarıyla bir sürü kullanıcıdan maddi destek yardımı da istiyordu. Sadece Twitter kullanıcılarından değil, onlarca iş insanı ve ünlü isimlerle de iletişime geçen kullanıcı, bir de ‘’Beyaz Zambaklar’’ ismiyle andığı bir yardım derneğinin olduğunu söylüyordu. Ancak edinilen bilgilere göre ne böyle bir dernek var ne de Süreyya Olcayto isminde bir dernek kurucusu, gazeteci bir ‘kadın’. Ortada Süreyya Olcayto adında bir kadın olmadığı ve hesabın asıl sahibinin Salim Çamurdan isimli kullanıcıya ait olduğu belirtildi. 2 yıldan fazla süredir Twitter’da bulunan Salim Çamurdan, söz konusu hesap sayesinde milyonlarca liralık vurgun yapmış. Köy okullarına ve ihtiyacı olan öğrenciler için toplanılan ‘bağış’ların tamamen keyfi olarak harcanması Twitter’da gündem yarattı.

ruling ifşa

Peki Ruling’in Süreyya Olcayto ve Salim Çamurdan hesaplarıyla ilgisi ne?

Twitter’daki iddialara göre, Salim Çamurdan isimli kullanıcı Ruling hesabını hedefine almış. Ruling’in gerçek sahibi Fatih Gümüş ile iletişime geçerek bir süre boyunca 600 bin takipçisi bulunan hesabı yönetmeye başlamıştı. Hesapları yönetmeye başladığında ise Fatih Gümüş adına birçok kişiyle iletişime geçip iş birliği girişiminde bulunarak para toplamıştı. 

Bu olayların ortaya çıkması üzerine oklar Fatih Gümüş’e yöneltildi. Gümüş ise, Süreyya Olcayto hesabıyla Temmuz ayında iletişime geçtiğini ve Beyaz Zambaklar derneğine kendisinin de yardım da bulunduğunu söyledi.

 O zamanlar babasının kansere yakalandığını ve bu sebepten ötürü hesabın yönetimi için birini aradığını belirten Gümüş, bu olayı Süreyya Olcayto’yla paylaştığını ve kendisine Çamurdan’ı onun yönlendirdiğini söyledi.

Daha sonra ise hesabın yönetimini 40 günlüğüne Salim Çamurdan’a bıraktığını ve olanların o süre zarfı boyunca gerçekleştiğini belirten Gümüş, kendisinin de dolandırıldığını ve Salim Çamurdan’a 50 bin TL borç para verdiğini aktardı.

Aynı telefona kayıtlı çıktı!

Ancak mail adresinden ulaşılan vois bilgileri @atavrattrol.com hesabının Salih Çamurdan adına kayıtlı olduğunu gösteriyordu. Yine attığı doğrulama şifrelerinin de aynı telefona gitmesi dikkat çekiyordu.

ruling ifşa
Bir süre önce ortalıktan kaybolan ve ‘Ruling’, Süreyya Olcayto, Salim Çamurdan hesaplarının asıl sahibi olan Salim Çamurdan olduğu iddia ediliyor. Sosyal medyadaki bu büyük vurgun ise uzunca bir süre daha konuşulacağa benziyor.

Twitter’da artık direkt mesaj yoluyla gönderilen penis fotoğrafları silinecek

Kendisini ”deprem tahmincisi” olarak tanıtan Dyson Lin’in Twitter hesabı askıya alındı