Tekerlekli Sandalye Kiralama
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kaliforniya merkezli elektrikli scooter şirketi Bird, New York’ta elektrikli tekerlekli sandalye ve engelli scooter’ı kiralama hizmetlerini test etmeye başlayacağını duyurdu. Şirket, söz konusu hizmeti 2021 yılı içerisinde diğer şehirlere de genişletmeyi hedeflediğine işaret etti.  

Kaliforniya merkezli elektrikli scooter şirketi Bird, New York’ta elektrikli tekerlekli sandalye ve engelli scooter’ı kiralama hizmetlerini başlatmaya hazırlandığını duyurdu. Elektrikli scooter hizmetiyle adını duyuran şirket, kısa bir süre önce paylaşımlı bisiklet hizmetini de kullanıma sunmuştu. Tekerlekli sandalye ve engelli scooter’ı kiralama alanlarında uzmanlaşan Scootaround ile iş birliği yapan girişim şirketi, bu iş birliği kapsamında yeni bir erişilebilirlik programı başlatacağına işaret etti. Bu kapsamda şirket tarafından geliştirilen uygulamaya, mobilite sorunları olanların üç farklı elektrikli araçtan birini kiralamasına olanak tanıyan yeni bir arayüz eklendi.  

Kiralama sürelerinin, 1 gün ve 14 gün aralığında değişiklik gösterebileceği kaydedildi. Bununla birlikte; kullanıcıların, elektrikli araçları nereden alacaklarına ve nereye teslim edeceklerine kendilerinin karar verebileceğinin de altı çizildi. Bird; her bir kiralama hizmetinde, kiralanan elektrikli araç ile ilgili tüm soruları yanıtlamak üzere kısa bir yüz yüze eğitim hizmeti sunduğuna işaret etti. Şirket ayrıca, kullanıcıların tüm sürece ilişkin soru sormak için ücretsiz olarak arayabilecekleri yeni bir numara da tanımladı.  

Bird, hizmet kapsamında kiralanabilecek araçlar arasına ‘Whill Model Ci2’ modelini de ekledi 

Bird Whill Model Ci2

Diğer yandan Bird, söz konusu hizmet kapsamında kiralanabilecek araçlar arasına ‘Whill Model Ci2’ modelini de ekledi. ‘Ci’ın ilk nesil versiyonu, CES 2018 fuarında görücüye çıkarılmıştı. Test sürecinin başarıyla sonuçlanması durumunda Bird, hizmeti 2021 yılı içerisinde New York’un ardından diğer şehirlere de genişletmeyi hedeflediğini ifade etti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Elektrikli Otomobil Projesi Kapsamında Tesla İçin Batarya Üreten CATL ile Görüşüyor 

İBB, İstanbul’da Elektrikli Scooter Kullanımına Yönelik Yeni Düzenleme Getirdi! 

Londra, Paylaşımlı Elektrikli Scooter Hizmetini Haziran Ayında Test Etmeye Başlıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz