Dropbox, büyük dosyaları kolayca paylaşmayı sağlayan dosya aktarma hizmetini tüm kullanıcılara sundu. Beta sürecinin tamamlanmasının ardından Dropbox Transfer ile artık kullanıcılar e-posta servislerinin kısıtlamaları olmaksızın büyük büyük dosyaları gönderebilecek.

4 aylık beta sürecinin ardından Dropbox, Dropbox Transferi piyasaya sürmüş durumda. Bu yeni hizmet sayesinde kullanıcılar videoyu ya da bitmiş bir ürünü iletirken dosyaları başkalarıyla da paylaşabilecek.

Yeni Dropbox Transferi kullanırken, kullanan kişi bir bağlantının tıklanma sayısı veya paylaştığı dosyaların kaç kez indirildiği gibi önemli istatistiklere erişebilecek. Ayrıca kullanıcılar güvenlik için şifre belirleyebilecek ve isterlerse belirledikleri süre sonunda dosyanın otomatik olarak kaybolmasını da sağlayabilecekler. Dropbox’ın paylaşılan bağlantılar özelliği, kullanıcıların süre sınırlamaları koymasına ve parolalarını da korumasına izin veriyor.

Şirket, Dropbox Transferin açıklanmasından bu yana hizmetin işleyişinde birkaç değişiklik gerçekleştirdi. Yeni değişiklikle birlikte artık kullanıcılar internet sitesi, iPhone ve iPad üzerinden kullanmak yerine Dropbox’ın masaüstünden ve iOS uygulamasından bir aktarım başlatabiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar yeni özellikle sayesinde, doğrudan mobil cihazlarından gönderdikleri dosyalara da erişebilecek.