Türkiye tarihinin en büyük finansal vurgunlarından birisi olan THODEX’in meşhur CEO’su Faruk Fatih Özer, hakim karşısına çıktı. 23 Nisan’da Türkiye’ye getirilen kaçak CEO’su Faruk Fatih Özer, bugünkü duruşmasında ilk kez savunma yaptı.
Gündemin en önemli olayları arasında THODEX adlı kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su olan Faruk Fatih Özer’in duruşması yer alıyor. 23 Nisan’da yakalanarak Türkiye’ye getirilen Özer hatırlanacağı üzere 300 milyon liradan fazla para ile kaçmış ve bir yılı aşkın bir süre de yakalanamamıştı. İşte duruşmaya ilişkin detaylar!

Özer Hakim Karşısında

Türkiye finans sektörünün en büyük vurgunlarından birisi olan Thodex olayı ile ilgili kısa bir süre önce yeni bir iddianame sunulmuştu. Söz konusu iddianamede Thodex CEO’su Mehmet Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 21 kişi hakkında 12 bin 164 yıldan 40 bin 564 yıla kadar hapis cezası istendi. Tüm bu sürecin ardından THOODEX adlı kripto para borsasının kurucu ve aynı zamanda da CEO’su olan Faruk Fatih Özer, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Fatih Özer, THODEX yatırımcılarından toplamış olduğu 300 milyon liradan fazla para ile kaçarak ortadan kaybolmuştu. Bir yılı aşkın bir süre yakalanamayan Özer’in Arnavutluk’ta olduğu tespit edildikten sonra yapılan görüşmeler sonucunda Türkiye’ye iade edilmişti.

7 Kişi Tutuklu

THODEX yatırımcılarından elde ettiği 300 milyon liradan fazla para nedeniyle Arnavutluk’a kaçan ve oradan iade edilen Faruk Fatih Özer ve ekibi hakkında bir dava açılmış ve 21 sanıktan 7’si tutuklanmıştı. Bir süredir devam eden davada THODEX kurucusu ve CEO’su Fatih Özer bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Katıldığı duruşmada hakim karşısında ilk kez kendisini savunma imkanı bulan Özer’in açıklamaları kamuoyu ile de paylaşıldı. Yazılı savunmasının okunduğu savunmada Özer, bir şirket yönettiğini fakat aylık gelirinin ne kadar olduğunu bilmediğini belirtti. Henüz yargılama sürecinin başlarında olan Faruk Fatih Özer’in akıbetinin ne olacağı konusunda henüz bir şey söylemek için erken gibi görünüyor. Ancak gerek Özer’in gerekse de ekibinin kolay kolay bu davadan kurtulacakları düşünülmüyor. Zira THODEX vurgunu nedeniyle 12 bin 164’er yıldan 40 bin 562’şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz