Geçtiğimiz yıllarda telefon satın alma işlemlerinde uygulanan geniş taksitli alışveriş imkanı; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan düzenleme ile sınırlandırıldı ve taksit sayıları düşürüldü. Ancak, teknolojinin ilerlemesiyle her geçen gün çıkan yeni modeller, cihazlardaki fiyat etiketlerini artırdığı için sınırlı taksit imkanları yeterli olmadı.

Müşterileri için çok cazip kampanyalar düzenleyen Vodafone, bu durumun farkında olarak; puan karşılığında, uygun koşullar ile müşterilerini telefon sahibi yapmayı amaçlayan bir sistem geliştirdi. Eğer faturalarınızı aksatmadan düzenli olarak ödüyorsanız ve bankaların kara listelerinde yer almıyorsanız puanlama sisteminden siz de yararlanabilirsiniz. Puan sistemine göre Vodafone cihaz sorgulama işleminin nasıl yapıldığını ve puan sisteminde dikkat edilen ölçütlerin neler olduğunu anlattığımız bu yazı sonrasında, belki de yeni bir telefon sahibi olmaya karar vereceksiniz!

Vodafone Puan Sistemi Nedir?

Vodafone puan sistemi; bütçeye uygun bir şekilde müşterileri telefon sahibi yapmayı amaçlayan bir sistemdir. Müşteri profilinize göre belirlenen bu puanın en önemli ölçütü ise faturaları geciktirmeden, zamanında ödüyor olmak. Sistemdeki en yüksek puan 6000 olup, 5000 puana sahip bir Vodafone hat sahibi iPhone 8 satın alma şansına sahiptir. Rahat ödeme imkanlarından faydalanarak taksitli bir şekilde cihaz sahibi olmak istiyorsanız bu sistem oldukça faydalıdır.

Vodafone Puan Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone puan sorgulama işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerini arayarak sorularının cevaplarını alabileceklerini zannediyor. Ancak, puan durumunuzu sorgulamak için müşteri hizmetlerini arayacak olsanız bile, net bilgiye ulaşamazsınız ve genellikle Vodafone bayiliklerine yönlendirilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için izleyebileceğiniz 2 seçeneği şöyle açıkladık:

Vodafone Bayilikleri ile Görüşerek Puan Sorgulama İşlemi

Vodafone puan sorgulama işlemi için, adresinize en yakın Vodafone bayiliğini ziyaret edebilirsiniz. Bu yapacağınız görüşme neticesinde puan durumunuzu öğrenebilir ve var olan puanınız ile aylık taksit ödemeleri faturanıza yansıtılacak şekilde hangi cihazı satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Vodafone Web Sitesi Üzerinden Online Puan Sorgulama İşlemi

Bu kanal yapılacak sorgulama işlemi için hızlı bir yol olsa da, yalnız başına hareket etmek bazen tedirgin edici olabilir. Eğer sıkı bir teknoloji okuryazarı değilseniz Vodafone bayiliğinde satış uzmanı yardımı ve yönlendirmesi alarak hareket etmek sizin için daha iyi olacaktır. Ama, yine de bu kanal için takip edilmesi gereken aşamaların neler olduğunu ve nasıl cihaz alacağınızı aşağıda açıkladık:

  • Bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayarak ilgili web sitesine gidin ve sağ alt köşede bulunan “Giriş Yapın” butonuna tıklayın.

  • Açılan sayfada yer alan; “Telefon Numarası” ve “Şifre” hücrelerini doğruluğundan emin olarak, eksiksiz bir şekilde doldurun ve “Giriş” butonuna tıklayın.
  • Şifre almak için; telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açıp, S yazıp, 7000’e gönderebilirsiniz. Gelecek şifre, bu sayfaya giriş yapmak için yeterli olacaktır ve tek kullanımlık değildir. Tekrar talep edene kadar, birden fazla kez kullanabilirsiniz.

  • Giriş yaptıktan sonra açılacak sayfada; puan durumunuza göre alabileceğiniz cihazların listesini görüntülüyor olacaksınız. Bu sayfada hiç cihaz seçeneği gelmemesi durumu, sizin kötü bir kullanıcı olduğunuz ya da faturalarınızı düzenli olarak ödemediğiniz anlamına gelmez. Bu durum; operatöre yeni geçmiş olmanız ile alakalı olabileceği gibi, kampanya ile ilgili farklı nedenlerden dolayı da olabilir. Eğer, gelen listede kullanmayı istediğiniz bir telefon görürseniz bu telefonun üzerine bir defa tıklamanız yeterli.

  • Bir sonraki sayfada ödeme tutarı ve sıklığı ile ilgili bir seçim ekranı ile karşılaşacaksınız. Burada bütçenize en uygun seçimi yapın ve “Sepete Ekle” butonuna tıklayın.

  • Bu aşamada; sepetinizin toplam tutarını ve söz verdiğiniz vade süresini göreceksiniz.
  • Eğer, gördüğünüz şekilde ilerleyeceksiniz; sipariş bilgileri sayfasına geçmek için “Devam Et” butonuna tıklayın.
  • Yeni açılacak sayfada, ödeme bilgilerinizi girerek satın alma işleminizi gerçekleştireceksiniz. Cihazınızı; dilerseniz kendi adresinize, dilerseniz de seçeceğiniz Vodafone resmi bayiliğine getirtebilir ve oradan teslim alabilirsiniz.

Vodafone’un kampanya kapsamında sunduğu cihazlar sayfasına gitmek ve kullanıcı girişi ile puan sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYINIZ!

Vodafone Puan Sistemi ile İlgili Merak Edilenler

Vodafone Puan Nasıl Yükseltilir?

Faturalarınızı zamanında ödemeye özen gösterir ve herhangi bir resmi kuruma borcunuzun olmamasına dikkat ederseniz; puan durumunuz zamanla kendiliğinden yükselecek ve iyi bir cihaz satın almaya yetecek seviyeye gelecektir.

Vodafone Puan Ne Zaman Güncellenir?

Puan güncellemesinin periyodik sıklığı, aylıktır. Her ay kontrol ettiğinizde, farklı bir puan görürsünüz.

Faturalı Hat Kullanmıyorum, Puan Sisteminden Faydalanabilir Miyim?

Vodafone puan sisteminden yararlanmak istiyorsanız; faturalı hat kullanmanın zorunluluk olduğunu söyleyebiliriz. Cihazınızın ücretini taksitli bir şekilde ödeyeceğiniz için bu şekilde bir yol izlenmesi gerekiyor.