Cyberpunk 2077 İadesi

Üst üste yapılan ertelemeler sonunda 10 Aralık’ta yayınlanan ve konsol oyunlarında neden olduğu sistem hataları sebebiyle oyun mağazalarından kaldırılarak para iadesi yapılmaya başlanan ‘Cyberpunk 2077’ ile ilgili ‘CD Projekt Red’ten yeni bir açıklama geldi. Geliştirici şirket, oyuncuların oyunun fiziksel kopyalarının iadesi için kendileriyle iletişime geçebileceklerini belirtti.  

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenen ve oyun tutkunları tarafından merakla beklenen ‘Cyberpunk 2077’, 10 Aralık tarihinde yayınlanarak nihayet oyun-severlerin beğenisine sunuldu. Yayınlanmasından kısa bir süre sonra eş zamanlı oyuncu rekorları kıran oyun, son yılların en iyi çıkış yapan video-oyunlarından biri olmuştu. Fakat konsol oyuncuları, ‘Xbox’ ve ‘PlayStation’ oyun konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ ile ilgili ciddi problemler yaşadıklarına işaret etmişti. Sorunun fark edilmesi üzerine Sony, oyunu ‘PlayStation Store’dan kaldırmış ve iade talep eden oyunculara para iadesi yapmaya başlamıştı.  

Benzer şekilde, Microsoft da oyun için iade politikasını genişleterek talep eden ‘Xbox’ oyuncularına koşulsuz para iadesi yapacağını açıklamıştı. Diğer yandan oyun, ‘Microsoft Store’dan henüz kaldırılmamıştı. ‘CD Projekt Red’ ise konsol platformlarındaki problemlerin çözülmesine yönelik çalışmalar yaptığını duyurmuş ve oyuna, 2 büyük yama ile birkaç güncelleme gönderileceğini ifade etmişti. Fakat oyunun dijital kopyasını alan ve mağduriyet yaşayan oyuncularla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası, Cyberpunk 2077’ oyununun dijital kopyalarının iadesi ile ilgili ‘CD Projekt Red’ten beklenen açıklama geldi. Şirket, açıklamasında oyuncuların fiziksel kopya iadesi için kendileriyle iletişime geçebileceklerini belirtti.  

‘Cyberpunk 2077’ oyununun dijital kopya iadesi için 21 Aralık tarihine kadar iletişime geçilmesi gerekiyor

Cyberpunk 2077 Dijital Kopya İadesi

Açıklamada, oyunun satın alındığına dair bir belge ile iletişime geçilmesi durumunda doğrudan geri ödeme yapılacağının altı çizildi. Cyberpunk 2077’ oyununun dijital kopya iadesi ile ilgili paylaşımda ayrıca, “Oyunu aldığınız mağazadan geri ödeme alamıyorsanız 21 Aralık tarihine kadar bizimle iletişime geçin” ifadelerine yer verildi. Polonya merkezli oyun stüdyosu, iade işlemi için “[email protected]” ile iletişim kurulabileceğine işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Microsoft, ‘Xbox’ Oyun Konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ İçin İade Politikasını Genişlettiğini Açıkladı

Sony, Cyberpunk 2077’yi PS Store’dan Kaldırdı, Para İadesine Başladı

PC Tarihinin Bu Zamana Kadar En İyi Çıkış Yapan Oyunu: Cyberpunk 2077

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz