Merakla beklenen Cyberpunk 2077 gündemde başarısıyla kendine yer bulmaya devam ediyor. 10 Aralık’ta resmi olarak yayınlanan ve heyecan yaratan Cyberpunk 2077, PC oyun tarihinde yeni birçok rekor kırmayı başardı. 

Cyberpunk 2077, teknoloji ve oyun dünyası tarafından merak ve heyecanla bekleniyordu. Neredeyse 8 yıldır oyunseverler tarafından çıkışı beklenen oyun, yayınladığı günden bu yana ön sipariş ve anlık oyuncu sayısı verileriyle rekor kırdı. 

CD PROJEKT RED’in geliştiricisi ve yayıncısı olduğu oyun, piyasaya sürüldüğü günden bu yana gündemde hem eleştirileriyle hem de başarısıyla konuşulur oldu. Her ne kadar bazı geliştirmelere ihtiyaç duyulsa da Cyberpunk 2077’nin başarısı ve heyecanı pek çok kişi tarafından konuşuluyor. 

Oyunun geliştiricisi CD PROJEKT RED’in açıkladığı ilk rakamlara göz atıldığında Cyberpunk 2077’nin gördüğü ilgi ortaya çıkıyor. Paylaşılan rakamlarda ilk olarak dikkat çeken şey ise, oyunun ön sipariş sayısı oldu. CD PROJEKT RED’in verilerine göre, oyun toplamda 8 milyon ön sipariş aldı. Şirket 8 milyon ön siparişin yüzde 59’unu PC oyuncularına iletmiş durumda. Cyberpunk 2077’nin oyun konsolu üzerindeki ön sipariş oranının ise yüzde 41 olduğu belirtilmişti. 

Cyberpunk 2077 anlık oyuncu sayısı ile rekor kırdı

Cyberpunk 2077’nin Steam platformunda yayınlanmasının ardından, yeni bir rekora imza atmıştı. Cyberpunk 2077’nin Steam üzerinden kırdığı rekor uzun bir süre boyunca tek oyunculu bir oyun tarafından kırılması güç olacak bir rekor gibi görünüyor. Bununla birlikte paylaşılan verilerde; Cyberpunk 2077, 1 milyon 3 bin 264 anlık oyuncu sayısıyla rekor kırdı. Anlık en fazla oyuncu sayısı rekoru Cyberpunk 2077’ten önce Fallout 4’e aitti. Fallout 4 ise 472 bin 962 anlık oyuncu sayısıyla bu rekoru elinde tutuyordu.

Paylaşılan anlık oyuncu sayısının sadece Steam üzerinden oynayan kişilere ait olduğunu belirtmek gerek. Bunun dışında oyun pek çok platform üzerinden oynanabiliyor. Bu platformlar arasında, Epic Games, GOG ve NVIDIA GeForce Now gibi kanallar bulunuyor. Söz konusu platformlar da göz önüne alındığında, oyun adına eş zamanlı oyuncu sayısının çok daha yüksek olduğu belirtebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

Cyberpunk 2077, İlk Gününde Bulut Tabanlı Oyun Platformu ‘GeForce NOW’ Bünyesine Eklendi 

Cyberpunk 2077, Steam Üzerinden Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı 

2020’nin Enleri, WhatsApp Kişiye Özel Duvar Kağıdı, Epic Games Ücretsiz Oyunlar – DigiToll #44

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz