Okuma Süresi
1 dakika

OpenAI’ın sahip olduğu ChatGPT, son olarak Microsoft’tan büyük bir yatırım aldıktan sonra şirketin arama motoru Bing ile entegre olmuştu. ChatGPT entegrasyonu sonrası en büyük rakibi Google’ı sollamayı başaran Bing, kısa süre içinde günde 100 milyon kullanıcı sınırını aşarak Google’a karşı ciddi bir avantaj oluşturmayı başardı. Şimdi ise Microsoft Almanya İş Stratejisi Direktörü Holger Kenn, ‘AI in Focus – Digital Kickoff’ etkinliğinde ChatGPT 4.0’ın bu hafta içinde kullanıma açılacağını ve bu sayede ChatGPT’nin çok daha yetenek kazanacağını açıkladı. 

ChatGPT 4.0 ile Birlikte Yetenekler Artıyor!

Bildiğiniz gibi ChatGPT 3.5 sürümü geçtiğimiz yaz aylarında hayatımıza girdi ve yapay zeka teknolojileri resmen çağ atladı. Yetenekleriyle herkesi şaşırtan ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI, Microsoft’tan aldığı 10 milyar dolarlık yatırımla büyümeye devam ederken, iki şirket arasında işbirliği de yapıldı. Microsoft Bing’e entegre edilen ChatGPT, arama motoru deneyimini farklı bir boyuta getirdi. Bing’in ChatGPT ile etkileşime girmesini sağlayan yeni canlı yardımcı pilot özelliği, bilgi arama deneyimini yepyeni bir seviyeye taşıdı. Evet, son zamanlarda garip tepkilerle biraz bocaladı, ancak dünyanın dört bir yanından büyük ölçüde olumlu tepkiler aldı.

Şimdi ise Microsoft, Google ile arasındaki farkı açmak amacıyla bu hafta içinde 19 Mart’ta yeni ChatGPT 4.0 ile vites değiştirmeye hazırlanıyor. Microsoft Almanya İş Stratejisi Direktörü Holger Kenn, ‘AI in Focus – Digital Kickoff’ etkinliğinde yerel medya Heise ile yaptığı etkileşimde, yeni Yapay zeka (AI) üretici botu ChatGPT 4.0’ın tamamen farklı deneyim sunabileceğine dikkat çekti. Yeni nesil sohbet robotu, sadece metin girdilerine video, resim ve müzik gibi çok modlu içerik üretebilecek.

Yazılar; Görüntü ya da Videoya Çevirilebilecek!

Şirket ayrıca ChatGPT 4.0’ın müşteri çağrı merkezlerinin kalite kontrolü için müşteriler ve yöneticiler arasındaki etkileşimleri kolaylıkla kaydetmesine ve yazıya dökmesine yardımcı olabileceğini de belirtti. ChatGPT 4.0 görüntü ve video üretebildiğinden, sanatçılar ve hatta yalnız veya vlogger’ları ve sosyal medya fenomenleri için kaliteli içerik üretmek için bir nimet olabilir. Ancak, Microsoft ve OpenAI’nin kullanıcılar için neler hazırladığını görmek zorundayız.

Microsoft ve OpenAI’ın ortaklığı devam ederken, Google tarafında da “Bard” isimli ChatGPT benzeri bir yapay zeka chatbot’u geliştirilmeye devam ediyor. Bakalım Google’ın Bard’ını ne zaman görebileceğiz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz