Okuma Süresi
2 dakika

Anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma platformlarından birisi olan ve oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan Discord uygulaması, yeni gizlilik politikasını açıkladı. 27 Mart’ta yürürlüğe girmesi planlanan gizlilik sözleşmesinde geçen bir ibare ise kullanıcıları oldukça rahatsız etti.

Dünya genelinde yaygın bir kullanıma sahip olan Discord uygulaması, yeni bir gizlilik sözleşmesi hazırladı. Ancak sözleşmede geçen maddelerden birisi, kullanıcılarda gizlilik ve güvenlik konusunda bir soru işareti yarattı. Sözleşmede geçen ‘Discord görüntülü aramaların, sesli aramaların veya kanalların içeriğini depoladığı takdirde kullanıcıları “önceden” uyaracak’ ifadesini gören birçok kullanıcı bu konuda haklı bir kaygıya kapıldı. İşte detaylar!

Discord’dan Tartışılan Politika

Anlık mesajlaşma uygulamalarının gizlilik ve güvenlik prensipleri, artık yaygın bir şekilde tartışılan ve kullanıcılar tarafından talep edilen bir konu. WhatsApp’ın bu konuda büyük tartışmalara yol açmasının ardından WhatsApp bu alanda çalışmaya karar verirken, bugün de aynı tartışma Discord uygulaması tarafından açılıyor. 27 Mart tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen yeni gizlilik sözleşmesi şirket tarafından paylaşıldı. Ancak paylaşılan gizlilik sözleşmesinde geçen bir madde birçok kullanıcıyı rahatsız etmiş gibi görünüyor. Buna göre uygulama, görüntülü arama, sesli arama ya da kanalların içeriğini depoladığı takdirde kullanıcıları “önceden” uyaracak’ ifadesi ise kullanıcıları oldukça rahatsız etmiş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz