Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Son zamanlarda yapay zeka destekli çalışmalar oldukça ilgi çekici olmaya başladı diyebiliriz. Birçok kişinin yakından takip etiği gibi Microsoft Bing’in sohbet botu da bu dikkat çekici gelişmelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki, konu hakkında henüz detaylı ve net bir açıklama yapılmamış olsa da, paylaşılan ekran görüntüleri Microsoft’un Bing sohbet botu için alacağı reklamın nasıl görüneceğini ortaya çıkartıyor.
ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, her geçen gün yeni bir gelişme ile sektördeki gündemini korumaya devam ediyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan Bing’in sohbet botu hakkında ise yepyeni bir gelişme daha söz konusu. Ortaya çıkan bazı ekran görüntüsü paylaşımları Microsoft Bing’in sohbet botu için reklam alacağını gösteriyor. İşte detaylar!

Amaç Daha Fazla Para Kazanmak

Hatırlanacağı üzere teknoloji sektörünün ünlü isimlerinden birisi olan Microsoft, bundan kısa bir süre önce arama motoru Bing için ChatGPT entegrasyonu getirmişti. Ardından bir süre tartışılan sohbet botu, kimi kullanıcılar tarafından narsist olmakla dahi suçlanmıştı. Ancak Microsoft’un bu konuya ilişkin yapmış olduğu güncelleme ve düzenlemelerle ChatGPT destekli Bing, birçok kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı. Şimdi ise bu durumu avantaja çevirmeyi düşüren şirket, Bing’in sohbet botu ile ilgili aldığı yeni kararı duyurdu. Şirketin üst düzey yöneticilerinden birisi olan Yusuf Mehdi tarafından yapılan açıklama ile sohbet botuna reklam ekleneceği açıklandı. Ancak Yusuf Mehdi, tam olarak hangi tür reklamların Bing’in ChatGPT entegrasyonuna aktarılacağına dair bir açıklama yapmadı. Bu durumun yalnızca firmaya daha fazla para kazandıracak bir yol olduğunu söyleyerek reklamların sohbet botunda nasıl görüneceğine dair bir örnek paylaştı.

Kullanıcılar Memnun Olacak mı?

Microsoft’un üst düzey yetkililerinden birisi olan Yusuf Mehdi, bir örnek paylaşarak reklamların sohbet botunda nasıl görüneceğini anlattı. Bu konuda ilk göze çarpan ise söz konusu reklamların açılabilir bir yapıda olması. Diğer yandan gösterilecek reklamlar, aslında standart arama sonuçlarındaki reklamlara da benzerlik gösteriyor. Ancak konu ile ilgili açıklama yapan Mehdi, yeni Bing’in hala test aşamasında olduğunu da hatırlattı. Dolayısıyla kullanıcıların şu an için görecekleri reklam arayüzünün zaman içerisinde değişebileceğinin altını çizdi. Son olarak her yerde reklamlarla karşılaşan kullanıcıların bundan rahatsız olabileceklerini de unutmamak lazım.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz