Okuma Süresi
2 dakika
Dünyanın en popüler fotoğraf, görsel ve kısa video paylaşım platformu olan Instagram, gün geçtikçe kullanıcıları için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Özellikle genç kullanıcıların yoğun bir şekilde kullanımının ardından kullanıcı profilini her geçen gün daha da zenginleştiren Instagram, yeni bir özelliği daha kullanıma açıyor. Buna göre, artık kullanıcılar birbirleri ile ortak koleksiyonlar oluşturabilecekler.
Teknoloji devi Meta’nın çatısı altında faaliyet gösteren Instagram, kullanıcıların ortak koleksiyonlar oluşturmasını sağlayan bir yeni özellikle daha karşımızda. 250’ye kadar kullanıcının ortak bir şekilde koleksiyon oluşturabilmelerini sağlayan bu yeni özellik, oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor. İşte detaylar!

Ortak Koleksiyon Çok Tutabilir

Dünyanın en yaygın görsel, fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu olan Instagram, kullanıcıları için yepyeni bir özelliği daha kullanıma sunuyor. Resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Instagram, bundan sonra artık Instagram kullanıcılarının birbirleri ile ortak koleksiyonlar yapabileceklerini açıkladı. Bu şekilde kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan platform, bu şekilde bir ortak koleksiyonun 250 kişiye kadar yapılabileceğini aktardı. Diğer yandan aslında kullanıcılar bundan öncesinde de bir koleksiyon oluşturabiliyorlardı. Ancak bu yapılan yenilikle birlikte kullanıcılar 250 kişiye kadar ortak bir koleksiyona imza atabilecekler.

Nasıl Kullanılabilir?

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan ve oldukça da beğenilen bir platform olan Instagram, dönem dönem yapmış olduğu güncelleme ve yeniliklerle kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyor. Aynı şekilde 250 kişiye kadar oluşturulabilecek olan ortak koleksiyonlar sayesinde de platformun amacı kullanıcı deneyimini iyileştirmek. Peki ama ortak koleksiyon nasıl kullanılabilir? Bunun için bir gönderiyi koleksiyona ekleyip ona isim verdikten sonra ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Ardından kimlerle ortak bir koleksiyonunuzun olmasını istediğinizi düşünüp ortak koleksiyonunuzu belirleyebilirsiniz. Daha sonrasında ise tüm kullanıcılar, ortak koleksiyona içerik eklemesi yapabilir konuma gelecekler. Ancak bu özellik hakkında bilinmesi gereken bazı konular da bulunuyor. Bunlardan birisi de gizli hesaplarla ilgili. Eğer koleksiyona gizli hesaptan eklenen bir gönderi varsa işte bu gönderinin tüm kullanıcılar tarafından görüntülenmesi için, kullanıcıların bu gizli hesabı takip ediyor olmaları gerekiyor. Diğer yandan kullanıcılar, en azından şimdilik oluşturmuş oldukları koleksiyonları bir başkası ile bağlantı veya DM yoluyla paylaşamıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz